Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

14. februára 2018

Digitalizácia faktúr prispieva k ich včasnej úhradeÚplne digitalizovaný proces fakturácie je pre mnohé európske spoločnosti aj v dnešnom svete hudbou budúcnosti. Podľa štúdie „European Payment Practices“ z roku 2017 len ...Zdieľať
Ilustračné foto Foto: TASR
Bratislava 14. februára (TASR) - Úplne digitalizovaný proces fakturácie je pre mnohé európske spoločnosti aj v dnešnom svete hudbou budúcnosti. Podľa štúdie „European Payment Practices“ z roku 2017 len 18 % európskych spoločností disponuje fakturačným procesom, ktorý možno považovať za kompletne digitalizovaný. V prípade Slovenska je to 17 %.


V rámci prieskumu tak bolo Slovensko zaradené medzi krajiny so stredne vysokou mierou digitalizácie. A pritom viac ako polovica slovenských spoločností (55 %) je presvedčená, že digitalizovaný proces fakturácie vedie k vyššiemu počtu platieb načas. Celkovo z európskeho hľadiska je to každá druhá spoločnosť, ktorá tvrdí, že digitalizácia fakturačných procesov pomáha pri meškajúcich platbách či výpadkoch úhrad faktúr.

"Úplne digitalizovaný proces fakturácie, pozostávajúci z automatizovaného inkasa pohľadávok, ktoré je prispôsobené potrebám zákazníka, napr. používanie big data analýz, je ešte stále v mnohých európskych spoločnostiach hudba budúcnosti. Hoci v súčasnosti mnoho firiem väčšinou používa softvér na podporu procesu fakturácie, personál naďalej sám spravuje niektoré čiastkové procesy," konštatuje Michal Šoltes, konateľ spoločnosti EOS KSI Slovensko, venujúcej sa komplexnému manažmentu pohľadávok.

Vysokú mieru digitalizácie vo fakturácii možno badať v krajinách, ako Španielsko, Francúzsko, Švajčiarsko a Belgicko. Paradoxne v Nemecku je táto miera nízka. Len tri percentá nemeckých spoločností majú kompletný elektronický fakturačný systém, odhalil prieskum.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Čistý deň prišiel definitívne o akreditáciu
<< predchádzajúci článok
V prípade úmrtia trojročného Sebastiána padli obvinenia

Digitalizácia faktúr prispieva k ich včasnej úhrade - diskusné fórum čitateľov