Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

14. februára 2018

V prípade úmrtia trojročného Sebastiána padli obvineniaV prípade úmrtia trojročného Sebastiána v nitrianskej fakultnej nemocnici boli obvinené tri lekárky a dve zdravotné sestry. Pre TASR to uviedol hovorca nitrianskej prokuratúry ...Zdieľať
Ilustračné foto Foto: TASR
Nitra 14. februára (TASR) – V prípade úmrtia trojročného Sebastiána v nitrianskej fakultnej nemocnici boli obvinené tri lekárky a dve zdravotné sestry. Pre TASR to uviedol hovorca nitrianskej prokuratúry Jaroslav Maček. „Uznesením z 8. februára vzniesol vyšetrovateľ v tejto veci obvinenie piatim osobám za prečin usmrtenia. Uznesenie však doposiaľ nenadobudlo právoplatnosť,“ doplnil Maček.


Sebastián bol ešte začiatkom minulého roka hospitalizovaný v nemocnici s podozrením na cukrovku. Jeho stav sa prudko zhoršil v noci 30. januára. Malého pacienta previezli do nemocnice v Bratislave, kde mu však už život zachrániť nedokázali.

Prípadom sa už zaoberal aj Úrad pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou (ÚDZS), ktorý v septembri 2017 na základe vykonaného dohľadu skonštatoval, že zdravotná starostlivosť nebola maloletému pacientovi poskytnutá správne. Ako sa pred časom vyjadrila hovorkyňa ÚDZS Andrea Pivarčiová podnet bol uzavretý ako opodstatnený.

Vo svojom stanovisku úrad uvádza, že bolo zistené porušenie zákona o zdravotnej starostlivosti a službách súvisiacich s poskytovaním zdravotnej starostlivosti. „Zistil pochybenia pri poskytovaní zdravotnej starostlivosti, pričom neboli včas vykonané všetky zdravotné výkony na zabezpečenie účinnej liečby s cieľom zlepšiť zdravotný stav maloletého pacienta,“ konštatoval ÚDZS.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Digitalizácia faktúr prispieva k ich včasnej úhrade
<< predchádzajúci článok
Študenti UKF predstavia svoju tvorbu na výstave Audit 2018

V prípade úmrtia trojročného Sebastiána padli obvinenia - diskusné fórum čitateľov