Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Kultúra

22. júna 2021

Divadlo Aréna čaká rozsiahla rekonštrukcia, Bratislavský kraj to bude stáť vyše štyri milióny eurBratislavský samosprávny kraj (BSK) zrekonštruuje Divadlo Aréna v Bratislave za viac ako 4 mil. ...Zdieľať
169837_166413766733699_5756932_o 1 676x560 22.6.2021 (Webnoviny.sk) - Bratislavský samosprávny kraj (BSK) zrekonštruuje Divadlo Aréna v Bratislave za viac ako 4 mil. eur. Vyplýva to z oznámenia vo vestníku Úradu pre verejné obstarávanie, v ktorom samospráva hľadá dodávateľa stavebných prác.


„Predmetom zákazky je rekonštrukcia a prestavba Divadla Aréna v rozsahu podľa spracovaného projektu stavby," uvádza sa v oznámení.

Predpokladaná hodnota zákazky je 4 214 081 eur bez DPH a lehota na predkladanie ponúk do verejnej súťaže je do 8. júla. Doba realizácie je stanovená na 18 mesiacov. Rozsiahla rekonštrukcia divadla prinesie moderné technológie či nové hľadisko.

„Navrhovaná rekonštrukcia nahrádza novotvar oblúkového segmentového zastrešenia sedlovou strechou," uvádza sa v oznámení. Súčasťou stavby sú aj jestvujúce spevnené plochy - chodníky, parkovisko a prístupová areálová komunikácia. Existujúce inžinierske siete prechádzajúce areálom nebudú rekonštrukciou dotknuté.

„Prípojky budovy divadla a vodnej veže budú čiastočne rekonštruované, rovnako areálové rozvody. Nespevnené plochy budú zatrávnené, jestvujúca vzrastlá zeleň nebude rekonštrukciou dotknutá," dopĺňa obstarávateľ.


Zdroj: Webnoviny.sk - Divadlo Aréna čaká rozsiahla rekonštrukcia, Bratislavský kraj to bude stáť vyše štyri milióny eur © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Heľenine Oči pesničkou Daj len mi daj daj radia ako zbaliť dievča na víno
<< predchádzajúci článok
Na galakoncerte Folklór vo fraku zaspieva Adriana Kučerová, Katka Knechtová, Filip Tůma, Miroslav Dvorský aj Kandráčovci!

Divadlo Aréna čaká rozsiahla rekonštrukcia, Bratislavský kraj to bude stáť vyše štyri milióny eur - diskusné fórum čitateľov