Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

18. decembra 2011

Dlh Prievidze klesol o 800-tisíc eurNové vedenie v Prievidzi začínalo v meste s dlhom 15 mil. eur a hrozbou nútenej správy. Ako pre agentúru SITA uviedla primátorka Prievidze Katarína Macháčková, podarilo sa im ho ku koncu tohto roka ...Zdieľať
prievidza TRENČÍN 18. decembra  – Nové vedenie v Prievidzi začínalo v meste s dlhom 15 mil. eur a hrozbou nútenej správy. Ako pre agentúru SITA uviedla primátorka Prievidze Katarína Macháčková, podarilo sa im ho ku koncu tohto roka znížiť o 800-tis. eur.


Zadlženosť klesla vďaka rôznym úsporným opatreniam ako prepúšťanie zamestnancov mestského úradu, zníženie mzdových nákladov či lacnejšie nákupy.

"Obstarávali sme lacnejšie, nakupovali lacnejšie tovary a služby a hľadali sme rezervy všade, kde sa dalo," povedala primátorka. Vplyv na zníženie dlhu malo aj zvýšenie cestovného v MHD a racionalizácia grafikonu jednotlivých liniek.

Mesto bude v úsporných opatreniach pokračovať aj v budúcom roku. Prestanú fungovať dve základné školy a miestne dane vzrastú v priemere o 30 percent. "Myslím si, že je to primerané zvýšenie, také, aby to aj občania zvládli zaplatiť. Bohužiaľ, v tejto situácií nám nič nezostáva," skonštatovala Macháčková. Do mestskej kasy vďaka vyšším daniam pribudne o 350-tis. eur viac ako tento rok

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Bývalý šéf armády Bulík bude pracovať u Ivety Radičovej
<< predchádzajúci článok
Gruzínci sa na Slovensku učili vyrábať syr

Dlh Prievidze klesol o 800-tisíc eur - diskusné fórum čitateľov