Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

20. mája 2011

Dnes je v programe aj zníženie počtu poslancov parlamentuPätnásť pevne stanovených bodov prerokujú poslanci Národnej rady počas dnešného štvrtého rokovacieho dňa 18. schôdze. Väčšinou sú to správy o činnosti a výsledkoch ...Zdieľať
parlament Ilustračné foto SITABRATISLAVA 20. mája (WEBNOVINY) - Pätnásť pevne stanovených bodov prerokujú poslanci Národnej rady počas dnešného štvrtého rokovacieho dňa 18. schôdze. Väčšinou sú to správy o činnosti a výsledkoch hospodárenia viacerých inštitúcií. V úvode si plénum vypočulo Správu o výsledkoch kontrolnej činnosti Najvyššieho kontrolného úradu SR za rok 2010. „V minulom roku vykonal NKÚ SR 77 kontrolných akcií, pričom skontroloval 449 subjektov. Boli zamerané na zisťovanie stavu všeobecne záväzných predpisov, hospodárnosti, efektívnosti, účinnosti a účelovosti pri hospodárení s verejným majetkom,“ informoval šéf NKÚ Ján Jasovský.

Zákonodarcovia prerokujú aj päť poslaneckých návrhov, medzi nimi novelu zákona o pobyte cudzincov, novelu zákona o posudzovaní vplyvov na životné prostredie, normu o poľovníctve a dva návrhy novelizácie ústavy z dielne Igora Matoviča, Eriky Jurinovej, Martina Fecka a Jozefa Viskupiča. Riešia v nich zníženie počtu poslancov parlamentu zo 150 na 79, zúženie imunity poslancov na výroky v parlamente a hlasovanie a sudcov na ich rozhodovaciu činnosť.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Ceny ropy, zlata i striebra klesli pre negatívne údaje z USA
<< predchádzajúci článok
NBS už vrátila 188 miliónov zapožičaných eurobankoviek