Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Príroda-Zvieratá

25. augusta 2023

Do bratislavskej ZOO priviezli zo Španielska nového samca leoparda cejlónskehoDo zoologickej záhrady (ZOO) v Bratislave pricestoval zo Španielska nový samec leoparda cejlónskeho. Ako informuje PR manažérka ZOOZdieľať
64e882434090f364027498 1 676x451 25.8.2023 (SITA.sk) - Do zoologickej záhrady (ZOO) v Bratislave pricestoval zo Španielska nový samec leoparda cejlónskeho. Ako informuje PR manažérka ZOO Alexandra Ritterová, na základe odporúčania koordinátora chovu pre leopardy cejlónske, priviezla ZOO minulý týždeň samca tohto ohrozeného živočíšneho druhu z Bioparc Fuengirola.

Pavilón šeliem„V súčasnej dobe ho v doobedňajších hodinách môžu návštevníci vidieť vo vnútorných priestoroch pavilónu šeliem," uviedla s tým, že samec má zároveň prístup do zázemia, v ktorom sa môže skryť.

Samec Tissa sa narodil v roku 2006 v Banham ZOO (UK). Ako ročný našiel nový domov v Bioparc Fuengirola v Španielsku.

Tolerantné a hravé zviera


„Aj napriek svojmu pokročilému veku je zdravým a plodným jedincom," poznamenala Ritterová s tým, že na základe záznamov zo Španielska je samec pokojný a pri spájaní so samicou sa zvykne správať tolerantne a hravo. Chov veľkých mačkovitých šeliem prebieha bezkontaktne. Zviera preto musí mať osvojené určité stereotypné správanie, aby napríklad prišlo na podnet do vnútornej časti výbehu.„Nové jedince si musia zvyknúť nielen na nový priestor a chovateľov, ale aj na denný režim, čo pri starších jedincoch môže trvať dlhšie," doplnila Ritterová.


Zdroj: SITA.sk - Do bratislavskej ZOO priviezli zo Španielska nového samca leoparda cejlónskeho © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Muránska planina má nové logo a slogan,v Zbojskej pribudol i fotopoint
<< predchádzajúci článok
R. Boroš nakrúca v novohradských lesoch Ťapákovcov