Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Kultúra

22. decembra 2006

Do decembra sa predalo cez 4,1 mil. diaľničných známokZa jedenásť mesiacov tohto roka evidovala Národná diaľničná spoločnosť, a.s. (NDS) predaj 4 101 683 kusov diaľničných nálepiek v celkovej hodnote takmer 1,998 mld. Sk. Ako ďalej vyplýva z ...Zdieľať

BRATISLAVA 22. decembra (WEBNOVINY) - Za jedenásť mesiacov tohto roka evidovala Národná diaľničná spoločnosť, a.s. (NDS) predaj 4 101 683 kusov diaľničných nálepiek v celkovej hodnote takmer 1,998 mld. Sk. Ako ďalej vyplýva z údajov zverejnených na internetovej stránke NDS, v kategórii podľa typu vozidiel prevláda predaj nálepiek pre vozidlá s hmotnosťou do 3,5 tony, podľa typu diaľničnej nálepky prevládajú v predaji denné známky. Najvyššie príjmy však získava NDS z predaja ročných nálepiek a z nálepiek určených pre vozidlá s hmotnosťou nad 12 ton.

Za predaj denných nálepiek v počte presahujúcom 1,9 mil. kusov evidovala NDS za jedenásť mesiacov príjmy na úrovni takmer 578 mil. Sk, kým z predaja 485,6 tis. kusov ročných nálepiek získala príjmy v objeme 1,09 mld. Sk, čo je takmer 55 % z celkovej sumy získanej z predaja diaľničných nálepiek. Na druhej strane predaj nálepiek pre vozidlá do 3,5 tony sa na celkovom objeme v kusoch podieľal 52 %, keď sa ich predalo 2,127 mil. kusov. Príjmy z tohto predaja pritom prevýšili 771 mil. Sk.

Za celý minulý rok kúpili majitelia vozidiel celkovo 3 717 799 diaľničných nálepiek. Za ich predaj evidovala NDS príjmy na úrovni 1,702 mld. Sk. V tomto roku by sa príjmy z predaja diaľničných známok mali podľa očakávaní NDS vyšplhať 2 mld. Sk. Diaľničné nálepky sa predávajú prostredníctvom siedmich distributérov, ktorými sú spoločnosti Italmarket Slovakia, OMV, ČESMAD Slovakia, KON-RAD, Slovenská pošta, Royal Invest Consulting a TEN Expres Slovakia.

SITA


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Väčšina francúzskych manažérov z PSA mieri na sviatky domov
<< predchádzajúci článok
Toyota pravdepodobne prekoná General Motors v roku 2007