20. marca 2009

Do finále volejbalovej extraligy Doprastav a Slávia UK

Finalistkami volejbalovej extraligy sa v piatok stali hráčky bratislavských klubov Doprastav a Slávia UK, keď obom stačili len tri zápasy, aby bez straty čo len jediného setu postúpili cez svojich ...

BRATISLAVA 20. marca (WEBNOVINY) - Finalistkami volejbalovej extraligy sa v piatok stali hráčky bratislavských klubov Doprastav a Slávia UK, keď obom stačili len tri zápasy, aby bez straty čo len jediného setu postúpili cez svojich súperov zo Žiliny resp. Senice. Pre Doprastav je to prvá finálová účasť v histórii klubu. Slávia UK bude obhajovať majstrovský titul.

Volejbal - extraliga žien - semifinále - play off - tretie zápasy (hralo sa na 3 víťazstvá):

VK Senica - VK Slávia UK Kúpele Dudince Bratislava 0:3 (-13, -14, -16) - konečný výsledok série 0:3
63 min, rozhodovali: Vaško a Tomčáni, 200 divákov
Bratislavčanky predviedli výbornú hru a zaslúžene postúpili do finále. Seničanky zaostávali vo všetkých herných činnostiach a nemali v piatok proti rozbehnutej Slávii žiadnu šancu.

VK Doprastav Bratislava - ŠK ŽU Žilina 3:0 (16, 10, 12) - konečný výsledok série 3:0
58 min, rozhodovali: Fatrdla a M. Sarka, 200 divákov
Doprastav potvrdil úlohu favorita a prvýkrát v histórii postúpil do finále slovenskej extraligy žien.