20. marca 2009

Skalica doma proti Slovanu úspešná

Tretí semifinálový zápas týchto súperov vypredal skalickú Max Arénu a tá vytvorila vynikajúcu atmosféru. Už v 2. min mal Rybár plné ruky práce, keď zasahoval proti streleckým pokusom tretieho ...

BRATISLAVA 20. marca (WEBNOVINY) - Tretí semifinálový zápas týchto súperov vypredal skalickú Max Arénu a tá vytvorila vynikajúcu atmosféru. Už v 2. min mal Rybár plné ruky práce, keď zasahoval proti streleckým pokusom tretieho útoku Slovana. V 4. min Zálešák neprekabátil Hoviho, v prečíslení so Školiakom proti jednému obrancovi. Od 5. do 10. min mali hostia vylúčených štyroch hráčov a domáci sa počas ponúknutých presiloviek dostali v 8. min zásluhou Hartmanna do vedenia, keď krátko pred tým trafil Mikúš spojnicu bránky hostí. V 11. min Dömemu nestačili ani tri pokusy počas pár sekúnd na vyrovnanie. Čo sa nepodarilo jemu, podarilo sa Hujsovi, ktorý v 15. min schladil domácich fanúšikov. O ďalšiu minútu sa ocitol pred Hovim osamotený Šátek, ale neprekabátil ho. Rovnako pochodil aj Mikúš, keď sa v oslabení poslednej minúty tretiny sám rútil na bratislavského gólmana od polovice ihriska.

HK 36 Skalica - HC Slovan Bratislava 6:3 (1:1, 3:2, 2:0) - stav série 2:1
Góly: 8. R. Hartmann (J. Mikúš, Pálffy), 21. Pálffy (Hranáč, Gründling), 33. Pálffy (Hranáč), 36. Pašek (Ďurák, Pálffy), 56. Pašek (Zálešák, Školiak), 60. Hranáč - 15. Hujsa (Kropáč, Lipiansky), 28. Kropáč (Uram, Döme), 31. Ľ. Pištek,
Vylúčení: 7:10 na 2 min, presilovky: 2:1, oslabenia: 0:0 , rozhodovali: Konc, P. Grečko - Gajan, M. Grečko, 4 095divákov

Diváci sa po prvej prestávke ešte ani neusadili na svojich miestach a už ich rozjasal Pálffy, ktorý v 34. sekunde druhej tretiny prestrelil Hoviho betóny. V 28. min hostia počas presilovky 4 proti 3 vyšachovali domácich tak, že Kropáč nemal problémy zasunúť Uramovu prihrávku do prázdnej brány. Keď sa zápas prehupol do svojej druhej polovice, Pištek prekvapil Rybára strelou priamo z buly. No Skalica má Pálffyho. Najprv v 33. min peknou bekhendovou strelou vymietol pavučinu Hoviho brány, aby o necelé tri minúty prihral v presilovke Ďurákovi, ktorého strelu tečoval ešte Pašek na štvrtý gól domácich. Už v 14. sekunde tretej tretiny mal obrovskú šancu na vyrovnanie Uram, ale Rybár odolal. Hartmann s Mikúšom mohli poistiť vedenie domácich v 44. min, no pri zakončení nemali šťastie. Snaha Slovana o vyrovnanie vrcholila veľkým tlakom počas presilovky v 54. min, no Rybár si poradil so všetkými streleckými pokusmi hostí. Na druhej strane sa Pálffy v 55. min zbavil Kotašku, no hetrik mu nebol dopriaty. O minútu Pašek zúročil dobrú prácu Školiaka za bránou a piaty raz rozjasal domácich priaznivcov. V 60. min Hranáč počas power play Slovana spečatil víťazstvo domácich strelou cez celé ihrisko.