Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

15. mája 2021

Do fitness centra už nepotrebujete negatívny test na COVID-19, platí však obmedzenie v kapaciteNegatívnym testom na ochorenie COVID-19 sa už nebude potrebné preukazovať pri vstupe do fitness centier. ...Zdieľať
virus_outbreak_germany_84227 7ace405bfeed46778d1cf4dcb8a351a9 676x450 15.5.2021  - Negatívnym testom na ochorenie COVID-19 sa už nebude potrebné preukazovať pri vstupe do fitness centier. Vyplýva to z vyhlášok, ktoré v piatok vydal Úrad verejného zdravotníctva (ÚVZ).

Športové podujatia majú výnimku„Vyhlášky nadobúdajú účinnosť 17. mája s výnimkou opatrení pre športové podujatia, ktoré nadobúdajú účinnosť 15. mája. Zároveň sa od 15. mája ruší vyhláška k režimu vstupu osôb do priestorov prevádzok a priestorov zamestnávateľa," informoval Marek Eliáš z Odboru komunikácie ÚVZ.

Na základe záverov odborného konzília sa zmenila avizovaná potreba preukazovať sa negatívnym testom. „Táto povinnosť nebude platiť pre vstup do fitness centier a v prípade akvaparkov sa bude týkať len vstupu do interiérových služieb," uviedol Eliáš.

Jedna osoba na 15 metrov štvorcových


V prípadoch, keď sa pre vstup do prevádzky vyžaduje negatívny test na COVID-19, je ho naďalej možné nahradiť potvrdením o očkovaní (najmenej 14 dní od očkovania druhou dávkou mRNA vakcíny, alebo 4 týždne od očkovania prvou dávkou vektorovej vakcíny, alebo 14 dní po prvej dávke ľubovoľnou vakcínou, ak osoba bola zaočkovaná do 180 dní od prekonania COVID-19) alebo potvrdením o prekonaní ochorenia nie starším ako 180 dní. Táto povinnosť sa nevzťahuje na deti do 10 rokov.

Ak nie je ustanovené inak, prevádzky majú kapacitné obmedzenie jedna osoba na 15 štvorcových metrov. Do tohto limitu sa nezapočítavajú deti do 10 rokov v sprievode dospelej osoby. Ak je predajná plocha určená pre zákazníkov menšia ako 15 metrov štvorcových, v prevádzke môže byť najviac jeden zákazník.


Zdroj: Webnoviny.sk - Do fitness centra už nepotrebujete negatívny test na COVID-19, platí však obmedzenie v kapacite © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Na Marse po prvý raz pristál čínsky rover, bude hľadať dôkazy o živote (video)
<< predchádzajúci článok
VEĽKÁ PREDPOVEĎ POČASIA: Kedy bude aj u nás teplo ako na Sibíri?

Do fitness centra už nepotrebujete negatívny test na COVID-19, platí však obmedzenie v kapacite - diskusné fórum čitateľov