Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

10. júna 2021

Do Hlasu vstúpila prezidentka Zväzu ambulantných poskytovateľov Dolinková, Pellegrini ju „dotiahol“ z Dobrej voľby (video)Do strany Hlas - sociálna demokracia (Hlas-SD) vstupuje prezidentkaZdieľať
dolinkova 676x450 10.6.2021  - Do strany Hlas - sociálna demokracia (Hlas-SD) vstupuje prezidentka Zväzu ambulantných poskytovateľov (ZAP) Zuzana Dolinková. Na štvrtkovej tlačovej konferencii to oznámil líder Hlasu-SD Peter Pellegrini s tým, že na najbližšom sneme ju navrhne za ďalšiu podpredsedníčku strany.


Dolinková viac ako 13 rokov pôsobí v zdravotníctve a ako právnička je aktívna najmä v oblasti zdravotníckeho práva a legislatívy. Posledných šesť rokov sa primárne venuje problematike ambulantnej zdravotnej starostlivosti.

Odchádzajúci zdravotníci


Pellegrini poukázal na to že Dolinková má za sebou roky boja za práva pacientov, ambulantných lekárov a tých, ktorí sú v prvej línii.

„Som presvedčená o tom, že to, čo dnes v zdravotníctve nemáme, je čas. Sme po pandémii. Sme v čase, keď nám húfne zo Slovenska odchádzajú zdravotníci, sestry, lekári a naozaj nám hrozí, že sa nebude mať kto o nás postarať," podotkla Dolinková.

Zdravotníctvo zostalo bez podpory


Za kľúčové považuje to, „aby každý pacient vedel, na ktoré dvere má zaklopať, ak má zdravotný problém". Doplnila, že zdravotníctvo nedostalo počas pandémie podporu štátu. „Pandémiu sme zvládli len vďaka obetavosti, pokore a veľkej súčinnosti a pomoci všetkých zdravotníkov navzájom," zdôraznila.

Okrem toho treba podľa nej stabilizovať zdravotnícky personál a riešiť stav sestier na Slovensku, ktoré odchádzajú do zahraničia. Za ďalšiu kľúčovú oblasť považuje oblasť prevencie.

Kandidovala za Dobrú voľbu


V parlamentných voľbách v roku 2020 kandidovala Dolinková za Dobrú voľbu. Pellegrini ju nevníma ako posilu od Tomáša Druckera. „Nemá to nič ani s našimi vzťahmi s Tomášom Druckerom, pretože moje posledné osobné stretnutie s ním bolo príjemné, až on si potom vybral cestu nejakých komentárov a odkazov cez médiá. Ja som sa s ním odvtedy nestretol," ozrejmil.

Doplnil, že Dolinková je človek, ktorý má „dostať priestor v reálnej skutočnej politickej strane, ktorá má reálnu šancu sa možno do parlamentu dostať". Tiež má podľa neho dostať možnosť niečo reálne zmeniť. Hlas-SD podľa Pellegriniho nejde cestou „vykrádania" strany Dobrá voľba.
 
V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite semZdroj: Webnoviny.sk - Do Hlasu vstúpila prezidentka Zväzu ambulantných poskytovateľov Dolinková, Pellegrini ju „dotiahol“ z Dobrej voľby (video) © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
V kauze prípravy vraždy Volzovej vypovedali členovia podsvetia, pred súd sa postavila aj herečka Furková
<< predchádzajúci článok
Tiposu sa darí ešte lepšie ako vlani, do štátneho rozpočtu odvedie o dva milióny eur viac

Do Hlasu vstúpila prezidentka Zväzu ambulantných poskytovateľov Dolinková, Pellegrini ju „dotiahol“ z Dobrej voľby (video) - diskusné fórum čitateľov