Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

13. júla 2018

Do konca júna prišlo do Talianska vyše 16.000 migrantov



Taliansky policajt hliadkuje pri subsaharských afrických migrantoch, ktorí stoja v rade po vylodení v talianskom prístave Reggio Calabria na juhu Talianska, archívna snímka.



Zdieľať
Taliansky policajt hliadkuje pri subsaharských afrických migrantoch, ktorí stoja v rade po vylodení v talianskom prístave Reggio Calabria na juhu Talianska, archívna snímka. Foto: TASR/AP
Rím/Bratislava 13. júla (TASR) - Do 4. júla tohto roku tohto roka prišlo do Talianska po mori celkovo 16.687 migrantov, čo predstavuje pokles o 80,4 percenta oproti tomu istému obdobiu v roku 2017. Vyplýva to z tlačovej správy, ktorú agentúre TASR vo štvrtok poskytlo talianske veľvyslanectvo v Bratislave.


Až 69 percent z celkového počtu týchto osôb prišlo z územia Líbye, ďalších 20 percent z Tuniska a šesť percent z Turecka. Cez Tunisko pritom prichádzajú najmä osoby z Pobrežia Slonoviny, Kamerunu, Iraku a Alžírska.

Napriek dramatickému poklesu migračných tokov zostáva taliansky systém prijímania utečencov - ktorý musí spracovávať tisíce žiadostí o azyl - naďalej pod silným tlakom, opisuje citovaná správa situáciu.

Najnovšia pravidelná mesačná správa tiež uvádza, že čoraz viac migrantov využíva tzv. západnú stredomorskú cestu a cestu po Atlantickom oceáne. Títo migranti sú v prevažnej miere z Maroka, Alžírska, Guiney a Mali.

Od začiatku roka vykonali talianske lode 35 percent záchranných operácií v strednej časti Stredozemného mora. Zahraničné vojenské jednotky uskutočnili štyri percentá z nich, misia Európskej únie EUNAVFOR Med 15 percent a mimovládne organizácie 41 percent. Líbyjská pobrežná hliadka zachránila a vyložila na líbyjskom pobreží 10.000 migrantov.

Pokiaľ ide o počet žiadateľov o medzinárodnú ochranu, do 29. júna o ňu v Taliansku požiadalo 33.534 ľudí, čo je o 54 percent menej než v tom istom období roku 2017. V Nemecku to bolo 70.150 žiadateľov, vo Francúzsku 63.130, v Grécku 30.200 a v Španielsku 24.000.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošli



nasledujúci článok >>
Buď aj ty cool a nauč sa základné kroky bboyingu
<< predchádzajúci článok
Martinskí zamestnanci VW SK podávajú žalobu na vedenie závodu