Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

23. januára 2022

Do Osla dorazila delegácia Talibanu, hlavnou témou rokovaní bude humanitárna kríza v AfganistaneDelegácia afganského hnutia Taliban pod vedením úradujúceho ministra zahraničných vecí Amíra Chána Muttakího začala v nedeľu rokovania s nórskymi predstaviteľmi a zástupcami občianskej spoločnosti o ...Zdieľať
denmark_nordic_council_98744 aba0adf0e54a462db9d99dfebc0d8857 676x451 23.1.2022 (Webnoviny.sk) - Delegácia afganského hnutia Taliban pod vedením úradujúceho ministra zahraničných vecí Amíra Chána Muttakího začala v nedeľu rokovania s nórskymi predstaviteľmi a zástupcami občianskej spoločnosti o zhoršujúcej sa humanitárnej situácii v krajine.

Afganci čelia humanitárnej katastrofe


Zástupcovia hnutia pricestovali do Nórska na základe pozvania tamojšej vlády. Nórsko je znepokojené ťažkou situáciou v Afganistane, kde milióny ľudí čelia rozsiahlej humanitárnej katastrofe, uviedla v piatok nórska ministerka zahraničných vecí Anniken Huitfeldtová.

„Stretnutie nie je legitimizáciou ani uznaním Talibanu. Musíme však hovoriť s tými, ktorí dnes krajine prakticky vládnu,“ zdôraznila ministerka. „Nesmieme dopustiť, aby politická situácia viedla k ešte väčšej humanitárnej katastrofe,“ dodala.

Porušovanie ľudských práv


Ministerstvo zahraničných vecí uviedlo, že na stretnutiach s delegáciou Talibanu sa zúčastnia aj Afganci, ktorí majú skúsenosti „z rôznych oblastí a sú medzi nimi ženské líderky, novinári, ľudia, ktorí sa zaoberajú okrem iného ľudskými právami a humanitárnymi, ekonomickými, sociálnymi a politickými otázkami“.

Začiatkom tohto týždňa podľa ministerstva Kábul navštívila nórska delegácia, ktorá tam rokovala o neistej humanitárnej situácii v krajine.


Zdroj: Webnoviny.sk - Do Osla dorazila delegácia Talibanu, hlavnou témou rokovaní bude humanitárna kríza v Afganistane © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Rusko chce zvrhnúť ukrajinskú vládu, tvrdia Briti. Moskva hovorí o šírení dezinformácií
<< predchádzajúci článok
EÚ poslala krajinám takmer 385,5 milióna eur na riešenie krízovej situácie v oblasti zdravia