Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

23. januára 2022

EÚ poslala krajinám takmer 385,5 milióna eur na riešenie krízovej situácie v oblasti zdraviaEurópska komisia (EK) poslala 19 krajinám na riešenie núdzovej situácie v oblasti zdravia spôsobenej pandémiou koronavírusu takmer 385,5 milióna eur z Fondu solidarity Európskej únie (FSEÚ). Referuje o tom ...Zdieľať
gettyimages 1248641391 676x319 23.1.2022 (Webnoviny.sk) - Európska komisia (EK) poslala 19 krajinám na riešenie núdzovej situácie v oblasti zdravia spôsobenej pandémiou koronavírusu takmer 385,5 milióna eur z Fondu solidarity Európskej únie (FSEÚ). Referuje o tom oficiálna webstránka výkonného orgánu EÚ.


Táto suma predstavuje doplnok k čiastke 132,7 milióna eur vyplatenej v roku 2020 členským štátom únie, ktoré požiadali o zálohovú platbu z FSEÚ.

O podporu z tohto fondu požiadalo 17 členských štátov (Belgicko, Česko, Estónsko, Francúzsko, Grécko, Chorvátsko, Írsko, Litva, Lotyšsko, Luxembursko, Maďarsko, Nemecko, Portugalsko, Rakúsko, Rumunsko, Španielsko, Taliansko) a tri krajiny usilujúce sa o členstvo v EÚ (Albánsko, Čierna Hora, Srbsko). V prípade Srbska ešte pracujú na podpise dohody, no finančnú pomoc vyplatia čoskoro.

Z finančnej podpory FSEÚ sa môže financovať lekárska pomoc, nákup a podanie vakcín, osobných ochranných prostriedkov a zdravotníckych pomôcok, náklady na zdravotnú starostlivosť, laboratórne rozbory, núdzová podpora obyvateľstva a opatrenia prevencie či monitorovanie a kontrola šírenia chorôb.


Zdroj: Webnoviny.sk - EÚ poslala krajinám takmer 385,5 milióna eur na riešenie krízovej situácie v oblasti zdravia © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Do Osla dorazila delegácia Talibanu, hlavnou témou rokovaní bude humanitárna kríza v Afganistane
<< predchádzajúci článok
Šutaj Eštok spochybnil právnu záväznosť interpretačnej doložky k obrannej zmluve s USA