Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

16. septembra 2020

Do prípadu smrti Chovanca sa zapojila aj generálna prokuratúra, Kováčiková kontaktovala EurojustPrvá námestníčka generálneho prokurátora SR Viera Kováčiková vo ...Zdieľať
img_0563 676x477 16.9.2020 (Webnoviny.sk) - Prvá námestníčka generálneho prokurátora SR Viera Kováčiková vo veci úmrtia Jozefa Chovanca kontaktovala prezidenta Eurojustu v Haagu Ladislava Hamrana.


Informovala o tom hovorkyňa Úradu špeciálnej prokuratúry Jana Tökölyová.

Spoločné úsilie Kováčikovej a Hamrana


Hovorkyňa uviedla, že Kováčiková s Hamranom spoločne vyvíjajú maximálne úsilie o stanovenie ďalších zákonných koordinačných postupov so zástupcami prokuratúry Belgického kráľovstva.

Ako ďalej dodala, o konkrétnych krokoch bude Kováčiková informovať ihneď, ako to bude možné.

Smrť Slováka na belgickom letisku


Chovanca zatkli vo februári 2018 na letisku, ktoré leží asi 60 kilometrov od Bruselu. Vlastnil spoločnosť, ktorá najímala slovenských robotníkov na belgické stavby a medzi krajinami cestoval pravidelne.

Dovtedy problémy nemával, no vo februári 2018 sa na palube lietadla správal násilne, sotil do letušky, lebo si nemohol sadnúť na ním zvolené sedadlo. Kapitán lietadla odmietol vzlietnuť, kým nezasiahla privolaná letisková polícia.

Spravodajský portál Sme.sk priniesol 20. augusta informáciu o záberoch z letiska v belgickom Charleroi, kde policajtka nad telom občana SR Jozefa Chovanca hajloval a ďalší policajt mu 16 minút tlačil na hrudník, v dôsledku čoho nakoniec Chovanec zomrel.


Zdroj: Webnoviny.sk - Do prípadu smrti Chovanca sa zapojila aj generálna prokuratúra, Kováčiková kontaktovala Eurojust © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Nepodali ste pre koronakrízu ešte daňové priznanie? Vláda schválila možný finálny termín
<< predchádzajúci článok
Svadby len do sto ľudí a plesová sezóna nebude. Matovič hovorí o nových opatreniach (video)

Do prípadu smrti Chovanca sa zapojila aj generálna prokuratúra, Kováčiková kontaktovala Eurojust - diskusné fórum čitateľov