Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

16. septembra 2020

Svadby len do sto ľudí a plesová sezóna nebude. Matovič hovorí o nových opatreniach (video)Na svadbách bude môcť byť najviac sto ľudí, sprísnia sa však ich kontroly. Uviedol to v stredu po rokovaní vlády premiér Igor Matovič (Zdieľať
bsc00169 676x451 16.9.2020 (Webnoviny.sk) - Na svadbách bude môcť byť najviac sto ľudí, sprísnia sa však ich kontroly. Uviedol to v stredu po rokovaní vlády premiér Igor Matovič (OĽaNO). Výška sankcie za nedodržanie opatrení bude súvisieť s tým, či sa svadba uskutoční v „červenom alebo zelenom“ regióne.


Premiér ďalej informoval, že majiteľ zariadenia musí akciu nahlásiť minimálne 48 hodín pred jej konaním príslušnému regionálnemu úradu verejného zdravotníctva. Dodržiavanie pravidiel následne prídu počas konania svadby skontrolovať hygienici spolu s políciou.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem


Ak sa zistí nedodržiavanie opatrení, bude majiteľovi daného zariadenia udelená sankcia a podľa typu regiónu, sa určí výška sankcie. Opatrenia začnú platiť od 1. októbra.

O termíne stužkových slávností, ktoré mávajú končiaci stredoškoláci od októbra do novembra, sa podľa Matoviča ešte diskutuje, no pravdepodobne sa presunú na jar. Dodal, že plesová sezóna tento rok nebude.

>>> Správu aktualizujeme


Zdroj: Webnoviny.sk - Svadby len do sto ľudí a plesová sezóna nebude. Matovič hovorí o nových opatreniach (video) © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Do prípadu smrti Chovanca sa zapojila aj generálna prokuratúra, Kováčiková kontaktovala Eurojust
<< predchádzajúci článok
Vláda nemá pripravené absolútne nič, Smer-SD sa chce v parlamente zaoberať Plánom obnovy EÚ

Svadby len do sto ľudí a plesová sezóna nebude. Matovič hovorí o nových opatreniach (video) - diskusné fórum čitateľov