Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

14. mája 2019

Dôchodok by sa mohol zvýšiť aj deťom politických väzňovIlustračná snímka.Zdieľať
Ilustračná snímka. Foto: TASR/AP
Bratislava 14. mája (TASR) - Politickí väzni Zväzu protikomunistického odboja (PV ZPKO) vítajú, že sa novela zákona, ktorá má zvýšiť príplatky k dôchodku politických väzňov, v parlamente dostala do druhého čítania. Zároveň navrhujú, aby poslanci v druhom čítaní zahrnuli do zákona aj deti politických väzňov. Informoval o tom podpredseda PV ZPKO Rafael Rafaj.


"S väzneným trpeli celé rodiny, manželky čelili návrhom na rozpad rodiny, potomkovia niesli bremeno kádrového posudku rodiča, pričom mnohé deti nemohli preto študovať a boli diskriminované aj na pracovnom trhu a tento hendikep im spoločnosť preniesla aj do dôchodku," vysvetlil Rafaj. Poslancov tiež vyzval, aby návrh nedehonestovali spájaním s dôchodkami "eštebákov" a členov silových zložiek.

Zvýšiť príplatky k dôchodku politických väzňov a ich blízkych navrhli poslanci SNS Anton Hrnko, Jaroslav Paška, Štefan Zelník, Magdaléna Kuciaňová a Juraj Soboňa. Parlament novelu v pondelok (13. 5.) posunul do druhého čítania. Predkladatelia navrhujú k starobnému, predčasnému starobnému, invalidnému, výsluhovému a invalidnému výsluhovému dôchodku pridať štyri eurá za mesiac väzby alebo mesiac výkonu trestu odňatia slobody, za mesiac zaradenia do táborov nútených prác, vojenských táborov nútených prác alebo za mesiac protiprávneho násilného odvlečenia. V súčasnosti zákon hovorí o 60 korunách slovenských.


Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Rok 2019 je rokom zeleného dizajnu a architektúry
<< predchádzajúci článok
Analytička: Migrácia a brexit pritiahli pozornosť k agende EÚ

Dôchodok by sa mohol zvýšiť aj deťom politických väzňov - diskusné fórum čitateľov