Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

16. apríla 2024

Dokáže sa Ukrajina udržať a vyhrať vojnu proti Rusku? Zelenskyj dúfa, že ich americký Kongres počúvaUkrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj povedal, že ak americký Kongres neschváli vojenskú ...Zdieľať
russia_ukraine_war_79445 676x451 16.4.2024 (SITA.sk) - Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj povedal, že ak americký Kongres neschváli vojenskú pomoc Ukrajine, Kyjev nebude môcť vyhrať vojnu proti Rusku. Ako referuje web Ukrajinská pravda, Zelenskyj to povedal pre televíznu sieť PBS.


Zelenskyj počas rozhovoru dostal otázku, ako ovplyvní situáciu na fronte prípadné neschválenie pomoci Ukrajine v hodnote 60 miliárd dolárov.

Musíme byť oveľa silnejší


„Úprimne vám môžem povedať, že bez tejto podpory nebudeme mať šancu vyhrať. Musíte byť oveľa silnejší ako váš nepriateľ,“ odpovedal Zelenskyj.

Viac o téme: Vojna na UkrajineZdôraznil, že ruské sily majú nad ukrajinskými silami značnú prevahu, pokiaľ ide o množstvo delostreleckej munície, ktoré majú k dispozícii.

Rusko má neobmedzený počet ľudí


„Dnes je pomer našich delostreleckých granátov 1:10. Dokážeme sa udržať? Nie. V každom prípade, s týmito štatistikami nás budú každý deň tlačiť späť. Aby sme ubránili 100 percent toho, čo máme pod kontrolou, potrebovali by sme prejsť k porovnateľným číslam - 10:10,“ dodal Zelenskyj.

Povedal tiež, že Rusko má „neobmedzený počet ľudí a veľa kusov munície", ktorým Ukrajina musí odolávať a odrážať ich útoky. „Dúfam, že nás (Kongres USA) počúva a rozhodnú sa v najbližších dňoch alebo týždňoch, ale nie neskôr,“ skonštatoval Zelenskyj.Zdroj: SITA.sk - Dokáže sa Ukrajina udržať a vyhrať vojnu proti Rusku? Zelenskyj dúfa, že ich americký Kongres počúva © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Čaputová sa stretla v Poľsku s Dudom, vyzdvihla posilnenie východného krídla NATO aj podporu Ukrajine (foto)
<< predchádzajúci článok
Poslanecký sľub v parlamente zložil náhradník za Petra Pellegriniho Dávid Demečko