Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

09. júla 2020

Drevenú sochu Trumpovej manželky v slovinskom Rožne podpálili, polícia po páchateľoch pátraDrevenú sochu americkej prvej dámy Melanie Trumpovej stojacu v jej rodnom Slovinsku niekto podpálil. Stalo sa tak údajne 4. júla, keď Spojené štáty ...Zdieľať
65971409_442693696280173_4172015834153091072_o 676x435 9.7.2020 (Webnoviny.sk) - Drevenú sochu americkej prvej dámy Melanie Trumpovej stojacu v jej rodnom Slovinsku niekto podpálil. Stalo sa tak údajne 4. júla, keď Spojené štáty slávia Deň nezávislosti.


Polícia z okresu Novo Mesto uviedla, že o čine vie a momentálne vyšetruje jeho okolnosti. Terčom vandalov sa tento rok už stala aj drevená socha Donalda Trumpa v obci Moravče, 30 kilometrov východne od Ľubľany, ktorá úplne zhorela.

Sochu Trumpovej vztýčili 5. júla 2019 pri rieke Sáva v obci Rožno, asi osem kilometrov od Sevnice, kde prvá dáma USA vyrastala. Dielo si objednal americký konceptuálny umelec Brad Downey a z lipového dreva ju nahrubo vyrezal miestny ľudový umelec Aleš Župevc.

Socha znázorňuje Trumpovú v bledomodrom odeve, ktorý mala na sebe v deň inaugurácie svojho manžela. Inak s ňou má však len málo spoločného, čo vyvolalo negatívne reakcie miestnych, ale aj veľkú pozornosť zahraničných médií.


Zdroj: Webnoviny.sk - Drevenú sochu Trumpovej manželky v slovinskom Rožne podpálili, polícia po páchateľoch pátra © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Návrh koalície podľa Via Iuris otvára priestor na politické zasahovanie do funkcie generálneho prokurátora
<< predchádzajúci článok
Ministerka Kolíková predstavila reformu justície, plánuje vytvoriť aj najvyšší správny súd

Drevenú sochu Trumpovej manželky v slovinskom Rožne podpálili, polícia po páchateľoch pátra - diskusné fórum čitateľov