24hod.sk    Šport    MS v hokeji 2007

09. mája 2007

Druhá tretina bola určite naša najslabšia, tvrdí Šatan

Hlas kapitána slovenskej hokejovej reprezentácie Miroslava Šatana po prehre v stredajšom stretnutí štvrťfinále na 71. majstrovstvách sveta v Moskve so Švédskom 4:7, po ktorej sa Slováci rozlúčili so ...

MOSKVA 9. mája (WEBNOVINY) - Hlas kapitána slovenskej hokejovej reprezentácie Miroslava Šatana po prehre v stredajšom stretnutí štvrťfinále na 71. majstrovstvách sveta v Moskve so Švédskom 4:7, po ktorej sa Slováci rozlúčili so svetovým šampionátom:

Miroslav Šatan (útočník a kapitán SR): "Druhá tretina bola určite naša najslabšia na celom šampionáte. Ak dostaneme v zápase sedem gólov, jednoducho nemôžeme vyhrávať. Po I. tretine sme síce viedli, ale aj v nej sme hrali dobre len prvých 10 minút, potom sme akoby mentálne odišli. Myslím si, že v celom stretnutí sme predviedli dobrý výkon približne 35 minút, v ostatných momentoch sme mali hluché chvíle. Takto sa však hokej hrať nedá, koncentrácia musí byť stopercentná celých 60 minút. Nikto sem neprišiel na dva týždne na to, aby sme ako tím skončili na šiestom či siedmom mieste. Každý sem cestoval s cieľom dosiahnuť nejaký úspech. Aj tak treba poďakovať všetkým chalanom, ktorí prišli na majstrovstvá sveta. V dnešnom zápase aj v celom turnaji sme urobili veľa chýb, preto ak chceme byť v budúcnosti úspešní, budeme musieť ešte zlepšiť veľa vecí."