Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

06. januára 2024

Drvivá väčšina obyvateľov Pásma Gazy je nútene vysídlená a čelí nedostatku všetkéhoTakmer 90 percent z obyvateľstva Pásma Gazy je „nútene vysídlených a chýba im všetko“. Ako informuje denník The Guardian, uviedol toZdieľať
aptopix_israel_palestinians_16338 676x451 6.1.2024 (SITA.sk) - Takmer 90 percent z obyvateľstva Pásma Gazy je „nútene vysídlených a chýba im všetko“. Ako informuje denník The Guardian, uviedol to Úrad OSN pre palestínskych utečencov na Blízkom východe (UNRWA).


Po izraelskom bombardovaní Pásma Gazy, ktoré zdevastovalo väčšinu oblasti a podľa tamojšieho ministerstva zdravotníctva zabilo viac ako 22 700 Palestínčanov, tí, čo prežili, čelia vážnemu nedostatku potravín, vody, zdravotníckych potrieb a paliva.

Viac o téme: Izraelsko-palestínsky konfliktUNRWA uvádza, že naprieč Pásmom Gazy, ktoré má 2,4 milióna obyvateľov, je 1,9 milióna vysídlených. Z toho 1,88 milióna Palestínčanov je v zariadeniach UNRWA alebo v ich blízkosti.

Úrad tiež uviedol, že 131 jeho zariadení v oblasti poškodili izraelské údery.


Zdroj: SITA.sk - Drvivá väčšina obyvateľov Pásma Gazy je nútene vysídlená a čelí nedostatku všetkého © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Rusko možno čoskoro zintenzívni ofenzívu v snahe obsadiť Kupiansk, predpokladajú americkí analytici
<< predchádzajúci článok
Dánsko dodá Ukrajine stíhačky F-16 v druhom štvrťroku tohto roka