Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

Denník - SprávyPridajte sa
Ste na Facebooku?
Ste na Twitteri?
Pridajte sa.

 Mobilná verzia


 24hod.sk    Z domova

16. septembra 2018

Dunajská Streda obnoví budovu Komunitného centra pre RómovIlustračná snímka.Zdieľať
Ilustračná snímka. Foto: TASR/Maroš Černý
Dunajská Streda 16. septembra (TASR) – Samospráva mesta Dunajská Streda v roku 2018 zabezpečí obnovu budovy pre Komunitné centrum (KC) v súvislosti s marginalizovanými skupinami obyvateľstva. Centrum vznikne v bývalej budove civilnej ochrany z eurofondov.


"Je to na kontrole, či schvália celý postup na verejné obstarávanie, a potom vieme spustiť stavebné práce,“ uviedol pre TASR primátor mesta Zoltán Hájos. Dodal, že v minulosti boli neúspešní kvôli pripomienke miestneho občana. Ako bolo vysvetlené, pôjde skutočne o kultúrne a vzdelávacie centrum.

Cieľom zriadenia KC je totiž vybudovanie multifunkčného sociálneho a vzdelávacieho centra, zázemia pre prácu s obyvateľmi v Dunajskej Strede, so zameraním najmä na marginalizovanú rómsku skupinu. Mesto bude teda prostredníctvom zriadeného a fungujúceho KC poskytovať komplexné komunitné a sociálne služby pre všetkých, ktorí o ne prejavia záujem, so zameraním hlavne na marginalizované skupiny obyvateľstva, s osobitným dôrazom na marginalizovanú rómsku komunitu v meste.

Vytvorenie KC bude prispievať ku komunitnému rozvoju, k sociálnemu začleňovaniu, budovaniu vzájomnej tolerancie, búraniu bariér a stereotypov medzi majoritnou a minoritnou skupinou obyvateľstva Dunajskej Stredy. KC bude podporovať vzdelávanie a poskytovať priestor pre realizáciu svojho poslania.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
MO SR zisťuje, ako bude po 2019 zabezpečená obrana vzdušného priestoru
<< predchádzajúci článok
Dejiny gymnázia v Hnúšti siahajú do r. 1933, čestný názov má 22 rokov

Dunajská Streda obnoví budovu Komunitného centra pre Rómov - diskusné fórum čitateľov