Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

17. decembra 2012

Dušan Cinkota je už za mrežami, prihlásil sa sámHerec Dušan Cinkota v noci sám nastúpil do výkonu trestu v Bratislave, polícia po ňom ukončila pátranie. Informovala o tom banskobystrická policajná hovorkyňa Mária Faltániová. ...Zdieľať
dusan cinkota BRATISLAVA 17. decembra  - Herec Dušan Cinkota v noci sám nastúpil do výkonu trestu v Bratislave, polícia po ňom ukončila pátranie. Informovala o tom banskobystrická policajná hovorkyňa Mária Faltániová.


Krajský súd v Bratislave v stredu 5. decembra uznal Cinkotu za vinného z drogovej trestnej činnosti a poslal ho na osem rokov za mreže. Cinkota sa potom zdržiaval na neznámom mieste.

Súd zamietol odvolanie obžalovaných Cinkotu a Martina Havrana. Rozsudok súdu prvého stupňa považuje odvolací súd za správny a zákonný. Dokazovaním na okresnom súde bola podľa neho dostatočne preukázaná vina obžalovaných.

Na prvostupňovom súde Cinkota povedal, že na odhaľovaní drogovej trestnej činnosti spolupracoval s policajtom J. So spoluobžalovaným Havranom sa zoznámil na základe policajtovej požiadavky. Jeho úlohou bolo nájsť miesto, kde sa drogy pripravovali, ako aj označiť "varičov".

V deň zadržania mal u seba drogu, ktorú kúpil u Havrana v byte. Drogu mal odovzdať policajtovi J., zadržala ho však iná hliadka. Cinkota, ktorý už raz bol pre drogy odsúdený, komentoval rozsudok okresného súdu slovami "neviem a začínam pochybovať o tom, či som spravil dobre, že som sa na spoluprácu s políciou dal."

Podľa denníka Sme však polícia odmietla, že by Cinkota približne 200 dávok pervitínu kupoval pod jej vedením. „Oslovil istého policajta, ale nešlo o oficiálne riadenú spoluprácu. V žiadnom prípade sa nevykonala kontrolovaná dodávka alebo predstieraný prevod, v ktorom by on vystupoval ako agent,“ povedal pre Sme policajný prezident Tibor Gašpar

Herec Andrej Hryc rozbehol petíciu, ktorou jej signatári žiadajú prezidenta Ivana Gašparoviča, aby udelil Cinkotovi milosť. Doteraz ju podpísalo vyše 13 800 ľudí. Okrem Hryca hlavu štátu o milosť pre Cinkotu žiada viacero umelcov či osobností verejného života, napríklad herec Pavol Topoľský, spevák Marián Greksa, podpredseda Medzinárodného tlačového inštitútu IPI Pavol Múdry či bývalý novinár Karol Lovaš.

   Tlač    Pošli

   

Súvisiace články:


 Polícia pátra po odsúdenom hercovi Dušanovi Cinkotovi (12. 12. 2012)
 Milosť pre Dušana Cinkotu chce za dva dni už 10-tisíc ľudí (7. 12. 2012)
 Budú ma musieť zabiť, odkázal Dušan Cinkota (7. 12. 2012)
 Umelci žiadajú Gašparoviča o milosť pre Cinkotu (6. 12. 2012)
 Dušan Cinkota pôjde na osem rokov za mreže (5. 12. 2012)
 Dušan Cinkota si musí na verdikt sudcu počkať (26. 9. 2012)
 Dušana Cinkotu pustili z nemocnice domov (7. 6. 2006)
 Dušan Cinkota po nehode na motorke v nemocnici (5. 6. 2006)
 Cinkota už nebude moderovať VyVolených (12. 2. 2006)
 Cinki bude mať nižší plat ako Hudák (7. 1. 2006)nasledujúci článok >>
Video: Betlehem zo Žirian sa hýbe vďaka motorom z embéčky
<< predchádzajúci článok
Zástupca sýrskeho prezidenta preferuje rokovania pred bojom

Dušan Cinkota je už za mrežami, prihlásil sa sám - diskusné fórum čitateľov