Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Počítače

02. júla 2018

Dvadsaťročný hacker si prepísal známky v školkom systéme, súd mu nariadil podmienečný trestPodmienečný trest a povinnosťou absolvovať vyšetrenie psychického stavu nariadil v pondelok súd v kansaskom meste Lawrence dvadsaťročnému hackerovi, ktorý sa minulý rok nabúral do počítačových ...Zdieľať
thinkstockphotos 504018046 676x451 LAWRENCE 2. júla  - Podmienečný trest a povinnosťou absolvovať vyšetrenie psychického stavu nariadil v pondelok súd v kansaskom meste Lawrence dvadsaťročnému hackerovi, ktorý sa minulý rok nabúral do počítačových systémov školy, aby si v nich prepísal známky.


Varun Sarja sa už začiatkom mája priznal k dvom prípadom krádeže identity a ďalším dvom prípadom protizákonnej počítačovej činnosti. V rámci dohody o vine a treste mu súd ďalších 14 bodov obžaloby odpustil.V prípade, že sa neosvedčí počas podmienečného trestu, mu však hrozí až rok a pol za mrežami, rozhodol v pondelok súd.

Sarja si počas školského roku 2016-2017 zmenil známky v takmer všetkých predmetoch, ktoré v tom ročníku na vysokej škole strojárskej študoval. Ako prvý si to všimol jeho profesor matematiky, ktorému sa nezdalo, že by známka korešpondovala s výkonom tohto skôr priemerného študenta a upovedomil vedenie školy, ktoré tento prípad odovzdalo polícii.


Zdroj: Webnoviny.sk - Dvadsaťročný hacker si prepísal známky v školkom systéme, súd mu nariadil podmienečný trest © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Od narodenia spisovateľa Franza Kafku uplynulo 135 rokov
<< predchádzajúci článok
Ariana Grande predstaví v auguste nový album Sweetener

Dvadsaťročný hacker si prepísal známky v školkom systéme, súd mu nariadil podmienečný trest - diskusné fórum čitateľov