Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

05. decembra 2020

Dvojica zadržaných mužov počas akcie Judáš má ísť do väzby, rozhodla sudkyňaSudkyňa pre prípravné konanie na Špecializovanom trestnom súde (ŠTS) v Pezinku rozhodla o vzatí do väzby dvojice Jozef R. a ...Zdieľať
5.12.2020 (Webnoviny.sk) - Sudkyňa pre prípravné konanie na Špecializovanom trestnom súde (ŠTS) v Pezinku rozhodla o vzatí do väzby dvojice Jozef R. a Daniel Č., ktorých zadržali počas akcie Národnej kriminálnej agentúry (NAKA) Judáš. Informovala o tom televízia Markíza na svojom spravodajskom webe Tvnoviny.sk.

Rozhodne aj o Lučanskom


Obvinení sú z prijímania úplatku. Jozef R. je zároveň obvinený aj zo založenia, zosnovania a podporovania zločineckej skupiny.

„Rozhodnutie nie je právoplatné, obvinení podali proti nemu sťažnosti a sťažnosť podal aj prokurátor proti neakceptovaniu preventívnej väzby u jedného z obvinených. O sťažnostiach rozhodne Najvyšší súd SR,“ informovala hovorkyňa ŠTS Katarína Kudjaková.

Sudkyňa v sobotu vypočula aj Ladislava V., ktorý je obvinený z vydierania. O jeho väzbe rozhodne v nedeľu.

Sudkyňa pre prípravné konanie má v nedeľu rozhodovať o návrhu na vzatie do väzby pre ďalšie štyri osoby vrátane policajného exprezidenta Milana Lučanského.

Obvinili osem osôb


Národná kriminálna agentúra obvinila 2. decembra osem osôb v rámci akcie Judáš. Trestná činnosť sa týka najmä korupcie.

Jedna osoba je obvinená aj z ohrozovania dôvernej a vyhradenej skutočnosti, vydierania a jedna osoba je obvinená aj zo založenia, zosnovania a podporovania zločineckej skupiny.

Ide o osoby, ktoré v minulosti pôsobili, a niektoré stále aj pôsobia vo vysokých funkciách Policajného zboru, Slovenskej informačnej služby a Kriminálneho úradu finančnej správy.

Podľa vyšetrovateľa sa trestnej činnosti mali dopúšťať dlhodobo a minimálne v ôsmich skutkoch.


Zdroj: Webnoviny.sk - Dvojica zadržaných mužov počas akcie Judáš má ísť do väzby, rozhodla sudkyňa © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Takmer dve tretiny firiem chcú v súčasnosti posilniť svoju konektivitu, ukazuje prieskum
<< predchádzajúci článok
Mesto Sliač vybuduje cyklotrasu do obcí Sielnica a Kováčová za 261-tisíc eur

Dvojica zadržaných mužov počas akcie Judáš má ísť do väzby, rozhodla sudkyňa - diskusné fórum čitateľov