Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Šport

27. júla 2021

Dvojnásobný strieborný medailista z olympiády v Aténach pašoval kokaín, dostal 25 rokov väzeniaDvojnásobný strieborný olympijský medailista z Atén 2004 a trojnásobný majster sveta v rýchlostnej kanoistike Nathan Baggaley z Austrálie a jeho mladší brat Dru dostali tresty na viac ako 20 rokov za mrežami ...Zdieľať
gettyimages 980041056 676x451 27.7.2021  - Dvojnásobný strieborný olympijský medailista z Atén 2004 a trojnásobný majster sveta v rýchlostnej kanoistike Nathan Baggaley z Austrálie a jeho mladší brat Dru dostali tresty na viac ako 20 rokov za mrežami za pašovanie drog.


Bratská dvojica sa v júli 2018 pokúsila prepašovať do Austrálie kokaín v hodnote až 200 miliónov austrálskych dolárov, čo je v prepočte približne 125 miliónov eur. Súd bratov Baggaleyovcov uznal vinnými ešte v apríli, teraz sa dozvedeli výšku trestov.

Mali prepašovať 650 kíl kokaínu


Nathan Baggaley na OH 2004 v Aténach získal striebro na 500 m v K1 aj K2. V K1 na 500 m získal trikrát zlato na MS v rokoch 2002, 2003 a 2005.

Nathan Baggaley dostal nepodmienečný trest na 25 rokov a o podmienečné prepustenie smie žiadať najskôr po dvanástich rokoch vo väzení, Dru Baggaley môže o prepustenie požiadať najskôr po šestnástich rokoch za mrežami.

Právnik bratskej dvojice argumentoval, že starší Nathan o nezákonnom konaní vôbec nevedel a mladší Dru si myslel, že v pašovaných balíkoch je tabak. Sudca však vyhodnotil, že obaja boli aktívne zapojení do celého procesu.

Tridsaťdeväťročný Dru Baggaley sa na základe vyšetrovanie plavil s ďalším mužom stovky kilometrov, aby zo zahraničného plavidla vyzdvihli balíky s celkovou hmotnosťou 650 kilogramov.

Bratia s pohnutou minulosťou


Spomenutý ďalší muž mal náklad vyhadzovať cez palubu, keď v diaľke uvidel hliadku austrálskeho námorníctva.

Olympionika Nathana Baggaleyho obvinili až rok po spomenutej dvojici, keďže to bol práve niekdajší kajakár, ktorý kúpil plavidlo určené na pašovanie kontrabandu.

Bratská dvojica Nathan a Dru Baggaleyovci má za sebou pohnutú minulosť. Športovca Nathana v roku 2005 pristihli pri dopingu.

Oboch bratov tiež v roku 2009 zatkla polícia za výrobu a šírenie veľkého množstva extázy. V roku 2015 skončili obaja za mrežami za výrobu "party" piluliek a prípravu výroby metamfetamínu.


Zdroj: Webnoviny.sk - Dvojnásobný strieborný medailista z olympiády v Aténach pašoval kokaín, dostal 25 rokov väzenia © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Slovan v odvete s Young Boys Bern zabojuje o 3. kvalifikačné kolo Ligy majstrov, šance sú vyrovnané
<< predchádzajúci článok
Bratislava Capitals majú vo svojom tíme novú tvár so skúsenosťami z NHL aj KHL

Dvojnásobný strieborný medailista z olympiády v Aténach pašoval kokaín, dostal 25 rokov väzenia - diskusné fórum čitateľov