Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Šport

17. mája 2020

Dvom hráčom Parmy Calcio zistili pred začiatkom spoločných tréningov koronavírus


Tagy: Serie A

Všetkých 60 členov futbalového tímu Parma Calcio sa pred pondelkovým začiatkom spoločných tréningov podrobilo dvom testom na nový koronavírus a vo dvoch prípadoch boli skúmané vzorky ...Zdieľať
italy_soccer_serie_a_20165 1b7c0dfa15c84a68843d2ad5d46828bf 676x451 17.5.2020  - Všetkých 60 členov futbalového tímu Parma Calcio sa pred pondelkovým začiatkom spoločných tréningov podrobilo dvom testom na nový koronavírus a vo dvoch prípadoch boli skúmané vzorky pozitívne.


Ide o nemenovaných futbalistov, ktorí mali prvý test pozitívny a druhý o 24 hodín neskôr už negatívny. Príznaky ochorenia COVID-19 nemajú, ale aj tak putovali do karantény.

"Obaja mali pozitívny iba prvý test, sú vo skvelej kondícii a bez symptómov. Oboch sme však izolovali od ostatných a budeme ich stav pozorovať. Ostatní hráči sa v pondelok začnú spoločne pripravovať v našom tréningovom centre Collecchio," uvádza sa v tímovom vyhlásení na oficiálnej klubovej stránke.

Začiatok spoločnej prípravy pre talianske futbalové kluby v sobotu potvrdil aj premiér krajiny Giuseppe Conte. Reštart Serie A je však stále ďaleko.

Podľa vedenia súťaže by sa tak malo stať 13. júna, ale v prípade čo len jedného pozitívneho testu bude nasledovať dvojtýždňová karanténa pre celé mužstvo. Najvyššia talianska futbalová súťaž má prestávku od 9. decembra, do konca sezóny zostáva odohrať 12 kôl.


Zdroj: Webnoviny.sk - Dvom hráčom Parmy Calcio zistili pred začiatkom spoločných tréningov koronavírus © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

Tagy: Serie A
   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Dortmund zopakoval triumf nad Schalke spred 54. rokov
<< predchádzajúci článok
Hráči Pekaríkovej Herthy oslavovali góly ako obvykle. Nie sme roboti, vraví kapitán Ibiševič

Dvom hráčom Parmy Calcio zistili pred začiatkom spoločných tréningov koronavírus - diskusné fórum čitateľov