Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Kariéra

14. septembra 2007

E-learningový program Poznaj svoje peniaze bol ocenený MŠ SRPrvý inovačný e-learningový vzdelávací program pre stredoškolákov pod názvom Poznaj svoje peniaze, ktorý realizuje Nadácia pre deti Slovenska s partnermi, získal dve ocenenia na 4. ročníku ...Zdieľať

BRATISLAVA 14. septembra (WN/PR) - Prvý inovačný e-learningový vzdelávací program pre stredoškolákov pod názvom Poznaj svoje peniaze, ktorý realizuje Nadácia pre deti Slovenska s partnermi, získal dve ocenenia na 4. ročníku súťaže vzdelávacích projektov „e-learning v praxi“ v rámci medzinárodnej konferencie ICETA 2007 – 2. miesto v kategórii „On-line kurz“ a špeciálnu cenu Ministerstva školstva SR za projekt s mimoriadnym prínosom pre vzdelávanie. Konferencia, zameraná na e-learningové vzdelávanie a informačné a komunikačné technológie vo vzdelávaní, sa konala v dňoch 6. - 8. septembra 2007 v Starej Lesnej pod patronátom Jána Figeľa, člena Európskej komisie zodpovedného za vzdelávanie, odbornú prípravu, kultúru a mládež, Jána Mikolaja, ministra školstva Slovenskej republiky a Antona Čižmára, rektora Technickej univerzity v Košiciach.

Program Poznaj svoje peniaze – Manažment osobných financií, ktorý beží už 7. školský rok, je prvý inovačný, e-learningový vzdelávací program pre stredoškolákov. Prináša do škôl zmysluplné a metodicky prepracované učenie pre život a novú, pre študentov príťažlivú a motivujúcu formu vyučovania. Vedie k porozumeniu základných finančných produktov, s ktorými sa bežne v živote stretávame, a ktoré výrazne ovplyvňujú fungovanie rodiny. Program zároveň rozvíja životné zručnosti mladých ľudí, ktoré sú spojené s rozhodovaním, uplatnením, samostatnosťou, zodpovednosťou a dobrovoľníctvom.

Program odštartovala Nadácia pre deti Slovenska v roku 2001 v spolupráci s partnermi - Junior Achievement Slovensko - Mládež pre budúcnosť a Citi. Podnetom pre vznik projektu bola potreba upriamiť pozornosť na nedostatočné finančné vzdelávanie na Slovensku, najmä v oblasti manažovania osobných financií. V súčasnosti je v ňom zapojených 68 škôl z celého Slovenska a program počas jeho existencie absolvovalo vyše 5 000 študentov a bolo vyškolených 138 učiteľov.

„Od tohto školského roku, po schválení Ministerstvom školstva SR, už môže byť predmet Manažment osobných financií realizovaný na všetkých typoch stredných škôl v rámci učebných osnov ako voliteľný predmet", teší sa projektová manažérka Erika Galanská.

„Vzdelávacie programy pre mladých ľudí, ktorých cieľom je pripraviť ich do reálneho života, sú veľmi dôležité a program Poznaj svoje peniaze medzi ne patrí. Pomáha zvyšovať povedomie študentov v oblasti financií a nakladania s nimi a zároveň svojou formou rozvíja mnohé zručnosti podporujúce osobnostný a profesionálny rast mladých ľudí“, poznamenala Marcela Havrilová, generálna riaditeľka JASR.

„Mimoriadna hodnota tohto vzdelávacieho projektu spočíva v dopĺňaní a rozširovaní praktických vedomostí a zručností mladých ľudí pri práci s osobnými financiami. Vedie ich k zodpovednosti a samostatnému rozhodovaniu, ktoré budú využívať v každodennom živote“, povedal Branislav Cehlárik, Manažér pre vonkajšie vzťahy, Citibank (Slovakia) a.s.

Realizátori projektu:

Nadácia pre deti Slovenska je mimovládna nezisková organizácia na Slovensku zameraná na podporu detí a mladých ľudí. V roku 1996 sme udelili prvé granty na podporu projektov, ktoré sa venujú mnohostrannému osobnostnému rozvoju detí. Dnes okrem pomoci deťom poskytujeme aj vzdelávanie dospelým, ktorí s deťmi pracujú. Sme súčasťou celosvetovej siete International Youth Foundation.
Od svojho vzniku do konca roka 2006 sme podporili 1 362 projektov, poskytli sme finančné prostriedky vo výške 111 078 936,50 Sk a pomohli sme viac ako 500 tisíc deťom a mladým ľuďom na Slovensku.
www.nds.sk

Junior Achievement Slovensko – Mládež pre budúcnosť je vzdelávacia nezisková organizácia, ktorá už 15 rokov realizuje na Slovensku ekonomické vzdelávacie programy pre mladých ľudí. Programy podporujú ekonomické a podnikateľské myslenie, učia etickému rozhodovaniu, orientujú študentov v trhovej ekonomike ešte pred vstupom na trh práce a ponúkajú preventívne riešenia pre zamestnanosť mládeže. V školskom roku 2007/2008 je zapojených do programov JASR asi 16 000 študentov a v júni 2007 dosiahol počet absolventov z celého Slovenska 144 559 študentov.
www.jasr.sk

Komunitné aktivity spoločnosti Citi sú postavené na presvedčení, že finančné služby môžu byť hybnou silou k trvalému dobru vo svete. Poskytovaním prístupu ku kapitálu a investičným produktom, finančné inštitúcie napomáhajú podnikom k rastu a rozvoju ich potenciálu a v konečnom dôsledku k budovaniu komunít. Je prirodzené, že viac než storočná tradícia prítomnosti Citi v nespočetných komunitách po celom svete vedie k zodpovednosti za zlepšovanie kvality ich života.
www.citi.com

Viac informácií o projekte nájdete na www.poznaj.sk a o konferenci na www.elfa.sk.

Pre bližšie informácie kontaktujte:
Erika Galanská, projektová manažérka
Nadácia pre deti Slovenska, Heydukova 3, 811 08 Bratislava
Tel.: 02 - 52 63 64 61, Mobil: 0904 404 228
e-mail: erika@nds.sk
www.poznaj.sk
www.nds.sk

Nadácia pre deti Slovenska


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Led Zeppelin spôsobili masové šialenstvo
<< predchádzajúci článok
Vyššie mýtne bude mať na náklady dopravcov väčší dopad