Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

24. januára 2019

ECB ponechala hlavnú úrokovú sadzbu na historickom minimeRozsvietená budova Európskej centrálnej banky 25. októbra 2017 vo Frankfurte nad Mohanom.Zdieľať
Rozsvietená budova Európskej centrálnej banky 25. októbra 2017 vo Frankfurte nad Mohanom. Foto: TASR/AP
Frankfurt nad Mohanom 24. januára (TASR) - Európska centrálna banka (ECB) ponechala hlavnú úrokovú sadzbu vo štvrtok na historickom minime. Analytici s takýmto vývojom počítali, keďže vyhliadky svetovej ekonomiky sa zhoršujú, naďalej pretrváva napätie v obchodných vzťahoch Číny a USA a ekonomickú situáciu komplikujú aj politické turbulencie v niektorých krajinách.


Rada guvernérov ECB na prvom zasadnutí v tomto roku oznámila, že kľúčovú úrokovú sadzbu ponecháva na 0 %. Zároveň opätovne oznámila, že úrokové sadzby zostanú na historickom minime prinajmenšom do konca leta 2019.

Rozhodnutie banky prišlo zhruba mesiac po oznámení, že končí s programom nákupu aktív. V rámci neho nakúpila vládne dlhopisy v objeme 2,6 bilióna eur.

Trhy teraz čakajú na tlačovú konferenciu prezidenta ECB Maria Draghiho. Ten by sa mal podrobnejšie vyjadriť najmä k otázke rizík pre ďalší vývoj ekonomiky.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Pápež František varoval pred dezinformáciami na internete
<< predchádzajúci článok
Zber triedeného odpadu narástol takmer o polovicu

ECB ponechala hlavnú úrokovú sadzbu na historickom minime - diskusné fórum čitateľov