Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

19. októbra 2019

Egypt prepustil viac než 100 zadržaných počas protivládnych protestovEgyptskí predstavitelia v piatok prepustili viac než 100 ľudí, ktorí boli zadržaní počas septembrových protivládnych protestov. Informovali o tom miestni ľudskoprávni ...Zdieľať
Ilustračné foto. Foto: TASR/AP
Káhira 19. októbra (TASR) - Egyptskí predstavitelia v piatok prepustili viac než 100 ľudí, ktorí boli zadržaní počas septembrových protivládnych protestov. Informovali o tom miestni ľudskoprávni aktivisti Mustafá Damirí a Chálid Alí, píše agentúra AP.


Vyšetrovanie prepustených osôb však podľa týchto právnikov naďalej trvá. Účastníci protestov čelia obvineniam, že sa podieľajú na aktivitách zakázaného hnutia a rozširujú nepravdivé správy na sociálnych sieťach.

Ako uviedlo Egyptské centrum pre ekonomické a sociálne práva (ECESR), počas septembrových protestov bolo zadržaných približne 3700 ľudí vrátane novinárov, aktivistov a cudzincov. Viac než 800 osôb už medzičasom prepustili.

Vysoká komisárka OSN pre ľudské práva Michelle Bacheletová vyzvala na prepustenie ľudí, ktorí boli zadržaní len za to, že "uplatňovali svoje práva".

Neobvyklé protesty proti vláde prezidenta Abdala Fattáha Sísího vo viacerých egyptských mestách vyvolali tvrdenia egyptského podnikateľa a aktivistu Muhammada Alího, ktorý ešte v polovici septembra, avšak bez uvedenia dôkazov, obvinil prezidenta Sísího i egyptskú armádu z korupcie.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Rezort školstva reaguje na EK: Školský zákon zakazuje diskrimináciu
<< predchádzajúci článok
Severomacedónsky premiér Zaev žiada predčasné parlamentné voľby

Egypt prepustil viac než 100 zadržaných počas protivládnych protestov - diskusné fórum čitateľov