Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

26. decembra 2006

EK je údajne otvorená zvýšeniu výroby jadrovej energieEurópska komisia (EK) je otvorená myšlienke zvýšiť výrobu jadrovej energie v Európskej únii (EÚ), uviedol v utorok francúzsky denník Les Echos. Denníku sa podarilo získať návrh plánu EK na ...Zdieľať

PARÍŽ 26. decembra (WEBNOVINY) - Európska komisia (EK) je otvorená myšlienke zvýšiť výrobu jadrovej energie v Európskej únii (EÚ), uviedol v utorok francúzsky denník Les Echos. Denníku sa podarilo získať návrh plánu EK na vytvorenie spoločnej energetickej politiky EÚ, ktorý chce komisia oficiálne zverejniť až 10. januára. Podľa návrhu by zvýšenie produkcie jadrovej energie mohlo pomôcť znížiť emisie skleníkových plynov i závislosť EÚ od dovozu energetických surovín.

Les Echos uviedol, že podľa EK je jadrová energetika v EÚ najrozvinutejšia spomedzi všetkých možností výroby elektriny pri obmedzení emisií oxidu uhličitého. "Jadrová energetika je menej zraniteľná voči volatilným cenám surovín, ako energia vyrábaná z uhlia či zemného plynu. Navyše jej zdroje sú dostupné v množstvách postačujúcich pre niekoľko desaťročí produkcie a sú rozdelené po viacerých regiónoch sveta," citoval Les Echos materiály získané z EK.

Francúzsky denník dodal, že návrh EK počíta s otvorením spoločného európskeho energetického trhu konkurencii a odčlenením výroby energie od jej distribúcie.

SITA, Reuters


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Dvonč chce z Nitry vytvoriť tretie najrozvinutejšie mesto
<< predchádzajúci článok
KDH naďalej odmieta ĽS-HZDS na čele s Mečiarom