Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

12. mája 2021

Ekologický a udržateľnejší model hospodárstva nebude ľahké zaviesť, no podľa Čaputovej je to nevyhnutéZaviesť ekologickejší a udržateľnejší model hospodárstva nebude podľa prezidentky SR Zuzany Čaputovej ľahké, ...Zdieľať
bp_1424 676x451 12.5.2021 (Webnoviny.sk) - Zaviesť ekologickejší a udržateľnejší model hospodárstva nebude podľa prezidentky SR Zuzany Čaputovej ľahké, no je to nevyhnutné. Uviedla to v stredu vo svojom príhovore na úvod Delfského ekonomického fóra, ktoré sa konalo online. Informoval o tom jej hovorca Martin Strižinec.

Kľúčovú úlohu bude mať súkromný sektor


Zároveň zdôraznila, že kľúčovú úlohu v tomto úsilí bude mať aj súkromný sektor. Tiež vyzvala na spravodlivú hospodársku súťaž, na podporu tých, ktorí prichádzajú s novými a inovatívnymi prístupmi a na investície do výskumu a vývoja.

Podotkla, že aj po ústupe pandémie je potrebné mať na pamäti, že svet sa radikálne mení a rozhodnutia viac ako kedykoľvek predtým zásadne ovplyvňujú budúcnosť.

„Práve pandémia nám pripomenula, aké krehké je životné prostredie a naše zdravie, ale zároveň nám ukázala silu vedy a inovácií, faktov a spolupráce. Naučila nás, že ak budeme spolupracovať, dokážeme prekonať každú výzvu. Táto lekcia je dôležitá aj v kontexte snahy zaviesť ekologickejší a udržateľnejší model hospodárstva,“ uviedla Čaputová.

Proces musí byť spravodlivý pre všetkých


Ako ďalej dodala, zodpovednosťou lídrov je zaistiť, aby bol tento proces čo najviac spravodlivý pre všetkých. Príležitosť na transformáciu celej spoločnosti cez investície do inovatívnych riešení, vysporiadanie sa s dlhodobými environmentálnymi výzvami a zvýšenie konkurencieschopnosti priemyslu ponúkajú podľa prezidentky aj prostriedky z Plánu obnovy a odolnosti SR.


Zdroj: Webnoviny.sk - Ekologický a udržateľnejší model hospodárstva nebude ľahké zaviesť, no podľa Čaputovej je to nevyhnuté © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Izrael musí dostať príučku od medzinárodného spoločenstva, povedal Erdogan počas telefonátu Putinovi
<< predchádzajúci článok
Sme rodina rokuje s Kolíkovou, aby do výnimiek zo skrátenia kolúznej väzby patrili len násilné trestné činy

Ekologický a udržateľnejší model hospodárstva nebude ľahké zaviesť, no podľa Čaputovej je to nevyhnuté - diskusné fórum čitateľov