Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Tlačové správy

ENERGOFÓRUM 2019 rozprúdi debatu o novinkách v podpore zelenej energieO dôsledkoch týchto noviniek sa bude intenzívne diskutovať na konferencii ENERGOFÓRUM® 2019, ktorá sa koná v dňoch 17. - 18. októbra v hoteli Partizán na Táľoch za účasti ...Zdieľať
Foto: ENERGOFÓRUM®
Bratislava 8. októbra (OTS) - O dôsledkoch týchto noviniek sa bude intenzívne diskutovať na konferencii ENERGOFÓRUM® 2019, ktorá sa koná v dňoch 17. – 18. októbra v hoteli Partizán na Táľoch za účasti najvýznamnejších podnikov a inštitúcií pôsobiacich energetickom sektore.


Výmena stráží na trhu
Rok 2020 bude rokom zmien najmä pre spoločnosť OKTE, a.s. Na organizátora krátkodobého trhu s elektrinou totiž od 1. januára budúceho roka prejde ďalšia rozsiahla agenda – stane sa jediným zúčtovateľom podpory na Slovensku, ktorý bude mať na starosti poskytovanie podpory doplatkom a príplatkom pre výrobcov z obnoviteľných zdrojov a vysoko účinnej kogenerácie elektriny a tepla. Až doteraz ju zastrešovali regionálne distribučné firmy.

O tom, ako bude všetko prebiehať v praxi chce firma informovať na blížiacej sa konferencii. „Pôjde o jedno z prvých verejných predstavení toho, na čom sme pracovali a ako to bude od prvého januára fungovať,“ uviedol špecialista spoločnosti OKTE Igor Paško. „Som zvedavý, ako na všetky zmeny zareaguje trh.“

K úlohám OKTE pribudne aj evidencia a prevod záruk pôvodu elektriny z obnoviteľných zdrojov.
Čerstvé informácie z oblasti domácej aj európskej energetiky však prinesú aj viacerí zástupcovia ministerstva hospodárstva, ktoré aktuálne vyberá nového výkupcu zelenej elektriny, pripravuje aukcie na nové zdroje a tiež rieši implementáciu novej legislatívy EÚ.

Vízia sector couplingu
Bohatý odborný program sa okrem elektriny zameria aj na zemný plyn. Už na budúci rok chce Európska komisia predstaviť plynárenský balíček, ktorý by sa mal intenzívne venovať aj užšiemu prepojeniu plynárenstva a elektroenergetiky. Nový výkonný riaditeľ Slovenského plynárenského a naftového zväzu Richard Kvasňovský je presvedčený, že plynárenská infraštruktúra má ideálne predpoklady na to, aby sa v budúcnosti využívala na uskladňovanie prebytkov elektriny vyrobenej z obnoviteľných zdrojov energie.

V našom regióne sa realizuje viacero pozoruhodných investícií. V elektroenergetike dominuje posilnenie cezhraničného profilu s Maďarskom a tiež prvé inovatívne smart grid projekty. V oblasti plynárenstva sa zase pracuje na prepojení medzi sústavou Slovenska a Poľska, záujem rastie tiež o plynovod s Maďarskom. „V neposlednom rade je to aj rozšírenie kompresorovej stanice v Lakšárskej Novej Vsi, kde sa vytvára cesta pre väčšie objemy plynu zo západu smerom na východ,“ ozrejmil Richard Kvasňovský, ktorý bude moderovať panel venovaný rozvoju regionálnej infraštruktúry.
Záštitu nad konferenciou ENERGOFÓRUM® prevzalo aj v roku 2019 Ministerstvo hospodárstva SR.
Nenechajte si ujsť konferenciu nabitú energiou!

Všetky potrebné informácie a podrobný program podujatia nájdete na www.energoforum.sk.


Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Mlyn v Spišskom Podhradí odkúpilo mesto, chce získať zdroje na obnovu
<< predchádzajúci článok
Dva rezorty sa dohodli na dofinancovaní zdravotníctva

ENERGOFÓRUM 2019 rozprúdi debatu o novinkách v podpore zelenej energie - diskusné fórum čitateľov