![]() |
| Správy | Reality | Video | TV program | TV Tipy | Práca | |
|
Štvrtok 6.11.2025
|
Autobazár | Dovolenka | Výsledky | Kúpele | Lacné letenky | Lístky |
|
Meniny má Renáta
|
Ubytovanie | Nákup | Horoskopy | Počasie | Zábava | Kino |
|
|
|
|
|
|
|
|
25. septembra 2018
Erdogan: OSN musí podstúpiť reštrukturalizáciu
Recep Tayyip Erdogan, archívna snímka.
Zdieľať
Recep Tayyip Erdogan, archívna snímka. Foto: TASR/APTurecký líder podľa agentúry AP ďalej uviedol, že OSN "stráca schopnosť spĺňať očakávania ľudstva prostredníctvom mieru a prosperity".
"Domnievame sa, že keď hovoríme, že svet je väčší ako päťka, stávame sa hlasom spoločného svedomia ľudskej rasy," narážal Erdogan na päť stálych členov Bezpečnostnej rady OSN s právom veta, teda USA, Rusko, Čínu, Britániu a Francúzsko.
Podľa agentúry Anadolu Erdogan povedal, že týchto päť štátov "zostáva nečinných voči útlaku v iných častiach sveta". Poukázal na niekdajšie "masakre" v Bosne a Hercegovine, Rwande, Somálsku, najnovšie v Mjanmarsku a "Palestíne". Odohrali sa pred očami Bezpečnostnej rady OSN, zdôraznil.
Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR
