Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Tlačové správy

Erste Group oslavuje 200 rokovPredchodca Erste Group bol založený 4. októbra 1819 vo Viedni pod názvom "Erste Oesterreichische Spar-Casse" Aj Slovenská sporiteľňa významne prispieva ...Zdieľať
new project 2 8.10.2019 (Webnoviny.sk) -


  • Predchodca Erste Group bol založený 4. októbra 1819 vo Viedni pod názvom "Erste Oesterreichische Spar-Casse"

  • Aj Slovenská sporiteľňa významne prispieva k tomu, že Erste Group sa stala lídrom bankového sektora v strednej a východnej Európe

  • Prvá sporiteľňa na Slovensku bola otvorená v roku 1827 v Levoči


"Výhody sporenia by mali byť dostupné pre všetkých bez ohľadu na vek, pohlavie, sociálne postavenie či národnosť," píše sa v zakladacej listine prvej sporiteľne v strednej a východnej Európe. Erste Group, ktorá bola na týchto princípoch  založená presne pred 200 rokmi vo Viedni, sa naďalej snaží zlepšovať finančné a sociálne postavenie všetkých obyvateľov regiónu strednej a východnej Európy. Na základe odvážnej myšlienky "šírenia a zabezpečenia prosperity" vznikli v priebehu desaťročí po založení Erste v roku 1819 v regióne mnohé sporiteľne.

Na Slovensku bola prvá založená v Levoči v roku 1827. Dnes Slovenská sporiteľňa poskytuje služby viac ako dvom miliónom klientov a naďalej sa snaží o zabezpečenie dostupnosti bankových služieb pre každého.

Andreas Treichl, generálny riaditeľ Erste Group Bank AG: "Sme hrdí na naše dedičstvo a na zásady, ktoré sú aktuálne a relevantné aj dnes. Tieto princípy a pokrokové zmýšľanie sformovali Erste Group na modernú retailovú a komerčnú banka so silným zameraním na strednú a východnú Európu. Myšlienok, na ktorých sme boli založení, sa budeme držať aj v budúcnosti, keď budeme klientom naďalej pomáhať robiť správne finančné rozhodnutia, vytvárať a uchovávať blahobyt a realizovať nové obchodné myšlienky a osobné ciele."

Peter Krutil, generálny riaditeľ Slovenskej sporiteľne: "Sme hrdí, že ako súčasť najväčšej bankovej skupiny v strednej a východnej Európe môžeme reálne zlepšovať prosperitu a meniť Slovensko na modernú krajinu. Ľuďom pomáhame a budeme pomáhať žiť lepší život, podnikateľom a firmám rozvíjať ich biznis a mestám a obciam budovať lepšie prostredie pre nás všetkých."

Inzercia


Zdroj: Webnoviny.sk - Erste Group oslavuje 200 rokov © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
ŠÚSR revidoval údaje o vývoji ekonomiky SR, vlani vzrástla o 4 %
<< predchádzajúci článok
Viac ako 4 mld. eur z finančných prostriedkov EÚ sa vlani premrhalo

Erste Group oslavuje 200 rokov - diskusné fórum čitateľov