Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

18. septembra 2018

EŠTE TÝŽDEŇ: Teplé počasie vydrží do najbližšieho víkenduNezvyčajné teplé počasie bez výrazných výkyvov, ktoré dominuje tohtoročnému septembru, by sa malo skončiť počas najbližšieho víkendu (22.-23.9.). Avizujú to ...Zdieľať
Ilustračné foto. Foto: TASR/AP
Bratislava 18. septembra (TASR) – Nezvyčajné teplé počasie bez výrazných výkyvov, ktoré dominuje tohtoročnému septembru, by sa malo skončiť počas najbližšieho víkendu (22.-23.9.). Avizujú to odborníci zo Slovenského hydrometeorologického ústavu (SHMÚ) na sociálnej sieti.


Meteorológovia hovoria o výraznej zmene, poukazujú pritom na deterministický model i ansámblové predpovede. "Nedá sa však určiť, aké výrazné očakávané ochladenie bude, v predpovedi je stále pomerne veľká neurčitosť," priznávajú.S istotou však avizujú nástup studeného frontu, ktorý v sobotu (22.9.) postúpi na územie SR od severozápadu. "Bude spojený s rozsiahlou a hlbokou tlakovou nížou so stredom nad Nórskym morom," uviedli meteorológovia. "Rozvlnená výšková frontálna zóna sa bude približne v našich zemepisných šírkach udržiavať zrejme aj v ďalších dňoch, a to bude znamenať častejší prechod frontálnych rozhraní a striedanie rôznych typov počasia v krátkom čase," dodali.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Izraelský nálet na Chán Júnis si vyžiadal dve obete
<< predchádzajúci článok
M. Lajčák zavŕšil ročné pôsobenie na čele Valného zhromaždenia OSN

EŠTE TÝŽDEŇ: Teplé počasie vydrží do najbližšieho víkendu - diskusné fórum čitateľov