Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

22. júna 2022

Estónci obvinili Rusko, že proti nim podniká simulované raketové útoky. Obávajú sa, že situácia je vážnaEstónsko tvrdí, že Rusko proti nemu podniká „simulované raketové útoky“. Pre fínsky web Iltalehti to povedal náčelník štábu estónskeho ministerstva obrany Kusti Salm. Podľa neho Rusko v ...Zdieľať
s300 676x415 22.6.2022 (Webnoviny.sk) - Estónsko tvrdí, že Rusko proti nemu podniká „simulované raketové útoky“. Pre fínsky web Iltalehti to povedal náčelník štábu estónskeho ministerstva obrany Kusti Salm. Podľa neho Rusko v súčasnosti vykonáva cvičenia, pri ktorých simuluje raketové útoky na estónske územie.

Ruský vrtuľník narušil vzdušný priestor


Cez víkend narušil estónsky vzdušný priestor vrtuľník ruskej pohraničnej stráže. Vrtuľník bol vo vzdušnom priestore Estónska takmer dve minúty. Podľa estónskej armády nepredložil letový plán, mal vypnutý transpondér a nedokázal udržiavať rádiové spojenie s estónskymi leteckými navigačnými službami.

Spomenutý incident bol už druhým narušením vzdušného priestoru Estónska v tomto roku. Minulý rok ruské lietadlá, vojenské aj civilné, narušili estónsky vzdušný priestor dovedna päťkrát.

Situácia je veľmi vážna


Estónske ministerstvo obrany považuje situáciu za veľmi vážnu. „Rusi si myslia, že si nezaslúžime nezávislosť. Ich nedávne operácie a strategická komunikácia podporujú tento záver,“ vraví Salm. Zdôrazňuje však, že žiť v Estónsku, členskom štáte NATO, je bezpečné.

„Úlohou NATO je zaručiť to každému občanovi. Obranná štruktúra musí slúžiť účelu odraziť potenciálneho nepriateľa od prvej minúty,“ dodal Salm. Na budúcotýždňovom samite v Madride NATO prijme konkrétne rozhodnutia týkajúce sa posilnenia obrany v oblasti Baltského mora.


Zdroj: Webnoviny.sk - Estónci obvinili Rusko, že proti nim podniká simulované raketové útoky. Obávajú sa, že situácia je vážna © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Nemôžeme sa dohodnúť, že dáme 30 a dostaneme 15. Hovorí Naď o dodaní tankov na Ukrajinu
<< predchádzajúci článok
Ďakujem, že ste sa modlili, prosili, palce držali, lobovali, píše Matovič po schválení jeho balíčka