Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

20. marca 2007

EÚ nadviazala kontakt s novou palestínskou vládouHovorkyňa Vysokého predstaviteľa EÚ pre zahraničnú politiku uviedla, že únia uskutočnila v utorok prvý krok k nadviazaniu kontaktov s členom novej palestínskej vlády. Ako ďalej uviedla, ...Zdieľať

BRUSEL 20. marca (WEBNOVINY) - Hovorkyňa Vysokého predstaviteľa EÚ pre zahraničnú politiku uviedla, že únia uskutočnila v utorok prvý krok k nadviazaniu kontaktov s členom novej palestínskej vlády. Ako ďalej uviedla, predstaviteľ EÚ pre vzťahy s Blízkym východom Marc Otte rokoval v Gaze s palestínskym ministrom zahraničia Ziádom Abú Amrom, nezávislým členom nového kabinetu, ktorý združuje voči Západu umiernených, ako aj radikálnych palestínskych predstaviteľov. Hovorkyňa však neposkytla nijaké ďalšie informácie o stretnutí.

Radikálny Hamas, ktorý sa prekvapivo dostal pred rokom k moci, je na európskom zozname teroristických organizácii a únia s ním odmieta rokovať. V zhode s ostatnými členmi blízkovýchodného kvarteta - USA, Ruskom a OSN - únia odmieta zrušiť finančné embargo uvalené na palestínsku vládu, pokiaľ neuzná Izrael, nezriekne sa zbraní a nezačne rešpektovať dohody z minulosti.

Francúzsko, Rakúsko a Belgicko tiež podnikli prvé opatrné kroky na nadviazanie kontaktov s členmi palestínskej vlády, ktorí nezastupujú Hamas.

sita,ap,afp


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Indonézsky súd vynesie rozsudok nad vrahom kresťaniek
<< predchádzajúci článok
Royalovú chce za prezidentku viac ľudí ako Sarkozyho