Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

09. novembra 2012

Euro oslabilo voči doláru na dvojmesačné minimumSpoločná európska mena oslabila v piatok voči doláru na dvojmesačné minimum. Podľa účastníkov trhu je možný jej ďalší pokles v dôsledku slabých rastových vyhliadok pre eurozónu a ...Zdieľať
peniaze LONDÝN 9. novembra (WEBNOVINY) - Spoločná európska mena oslabila v piatok voči doláru na dvojmesačné minimum.


Podľa účastníkov trhu je možný jej ďalší pokles v dôsledku slabých rastových vyhliadok pre eurozónu a neistotu obklopujúcu dlhové problémy Grécka a Španielska.

Obavy o slabý ekonomický stav zadlžených štátov na juhu Európy sa šíria do "jadra“ eurozóny a nepriaznivo vplývajú na spoločnú európsku menu.

Nemecké ministerstvo financií informovalo, že rast najväčšej európskej ekonomiky sa vo štvrtom kvartáli a počas prvých troch mesiacov roku 2013 pravdepodobne spomalí a francúzska centrálna banka očakáva v závere tohto roka pokles francúzskej ekonomiky.

Euro oslabilo na obchodovacej platforme EBS voči americkému doláru o 0,3 % na 1,2706 USD/EUR, čo predstavuje najnižšiu úroveň od 7. septembra. Voči jenu spoločná európska mena stratila 0,6 % a oslabila na mesačné minimum 100,66 JPY/EUR. Dolárový index, ktorý meria jeho hodnotu voči košu iných hlavných svetových mien, vzrástol o 0,2 % na 80,939 bodu.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Serafínu Ostrihoňovú odsúdili na 7,5 roka za mrežami
<< predchádzajúci článok
Za pád mosta môže zmena podpernej skruže, tvrdí Figeľ