Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

13. apríla 2010

Euro posilnilo voči doláru, oslabilo voči jenuAmerický dolár v utorok oslabil voči euru a jenu vzhľadom na diskusiu o sile zotavovania priemyslu USA po tom, ako boli zverejnené údaje o americkom obchodnom deficite za február, ktorý bol ...Zdieľať
burza Foto: SITA/AP NEW YORK 13. apríla (WEBNOVINY) - Americký dolár v utorok oslabil voči euru a jenu vzhľadom na diskusiu o sile zotavovania priemyslu USA po tom, ako boli zverejnené údaje o americkom obchodnom deficite za február, ktorý bol vyšší, ako sa očakávalo. Grécko v utorok pohodlne predalo šesťmesačné a jednoročné štátne pokladničné poukážky v objeme 1,56 mld. eur, ale pri výnosoch, ktoré sú pre zadlženú krajinu príliš vysoké. "Táto aukcia v skutočnosti nemení základné postavenie Grécka, ktoré má pred sebou veľmi ťažké časy," povedal Ben May, analytik Capital Economics.


Euro na newyorskom devízovom trhu voči predchádzajúcemu dňu v utorok posilnilo o 0,2 % na úroveň 1,3608 USD/EUR. Voči jenu však spoločná európska mena oslabila o 0,4 % na úroveň 126,20 JPY/EUR. Americký dolár voči jenu stratil 0,6 % a obchodoval sa na úrovni 92,71 JPY/USD. Podľa niektorých analytikov jenu pomohla správa o tom, že japonská centrálna banka v revidovanej prognóze pre budúci fiškálny rok bude rátať s miernym rastom spotrebiteľských cien.

SITA, Reuters

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Čaplovič kondoloval na poľskom veľvyslanectve
<< predchádzajúci článok
Kandera odchod zo súdu dlhodobo zvažoval