Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

Denník - SprávyPridajte sa
Ste na Facebooku?
Ste na Twitteri?
Pridajte sa.

 Mobilná verzia


 24hod.sk    Ekonomika

14. septembra 2018

Euro si udržalo štvrtkové ziskySpoločná európska mena si v piatok udržala výrazné štvrtkové (13. 9.) zisky. Euro sa ráno predávalo po 1,1694 USD, teda približne pri rovnakom kurze ako vo ...Zdieľať
Ilustračné foto. Foto: TASR/AP
Frankfurt nad Mohanom 14. septembra (TASR) - Spoločná európska mena si v piatok udržala výrazné štvrtkové (13. 9.) zisky. Euro sa ráno predávalo po 1,1694 USD, teda približne pri rovnakom kurze ako vo štvrtok večer.


Európska centrálna banka (ECB) stanovila vo štvrtok referenčný kurz na 1,1620 (v stredu: 1,1585) USD/EUR. To znamená, že dolár stál 0,8606 (0,8632) eura.

V rannom obchodovaní podporili dolár vyhliadky na uvoľnenie v obchodnom konflikte medzi USA a Čínou, čo, naopak, zabrzdilo spoločnú menu. Vyjadrenia ekonomického poradcu amerického prezidenta Donalda Trumpa, Larryho Kudlowa, podľa ktorých je čínska delegácia pozvaná do Washingtonu na ďalšie kolo rokovaní, interpretovali experti ako signál uvoľnenia. Trump však utlmil prehnané nádeje na rýchle riešenie obchodného sporu s Pekingom, keď na Twitteri napísal, že USA nie sú pod tlakom, aby dosiahli obchodnú dohodu s Čínou.

Vo štvrtok podporili euro napríklad vyhlásenia šéfa ECB Maria Draghiho, ktorý na tlačovej konferencii po zasadnutí Rady guvernérov síce poukázal na riziká spojené s obchodnými konfliktami vyvolanými USA, ale mierne relativizoval ďalšie nebezpečenstvá, ako sú napríklad turbulencie na rozvíjajúcich sa trhoch.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
V 2. štvrťroku bol na Slovensku najväčší dopyt po novostavbách
<< predchádzajúci článok
Severná a Južná Kórea otvorili kanceláriu na posilnenie komunikácie

Euro si udržalo štvrtkové zisky - diskusné fórum čitateľov