Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

21. júla 2021

Eurokomisia chváli Slovensko pre pokrok v súdnictve či potláčania korupcie, podľa Mikulca sa skončila „éra našich ľudí“Európska komisia si všimla pokrok v oblasti súdnictva či potláčania korupcie na Slovensku. V statuse na sociálnej sieti to uviedol ...Zdieľať
img_8784 676x455 21.7.2021 (Webnoviny.sk) - Európska komisia si všimla pokrok v oblasti súdnictva či potláčania korupcie na Slovensku. V statuse na sociálnej sieti to uviedol minister vnútra Roman Mikulec (OĽaNO). Reagoval tak na správu o stave právneho štátu, ktorú Európska komisia (EK) zverejnila v utorok.


EK v správe konštatuje, že úsilie Slovenska potláčať korupciu sa výrazne zvýšilo, čo sa prejavilo pri jej vyšetrovaní a stíhaní. Podľa Mikulca ide o dôkaz, že súčasná vláda nezostala iba pri sľuboch.

„Po voľbách dostala táto vládna koalícia silný protikorupčný mandát, ktorý pretavila do programového vyhlásenia vlády. Nezostali sme však len pri sľuboch. Som veľmi rád, že naše snahy a výsledky v boji proti korupcii ocenila aj Európska komisia vo svojej správe,“ napísal Mikulec.

Dodal, že od svojho nástupu do funkcie presadzoval, aby bola polícia apolitická a mala voľné ruky. „Skončila éra našich ľudí. Pracujeme na plnení ďalších našich záväzkov z programového vyhlásenia vlády, aby Slovensko bola férová a transparentná krajina a zákon a spravodlivosť platili pre každého,“ uzavrel.


Zdroj: Webnoviny.sk - Eurokomisia chváli Slovensko pre pokrok v súdnictve či potláčania korupcie, podľa Mikulca sa skončila „éra našich ľudí“ © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Matovič už má plné zuby z napätia v Za ľudí, celá situácia mu príde ako kto z koho
<< predchádzajúci článok
Remišová kritizuje Kolíkovú za odvolanie Luciaka, hovorí o intrigách a neférových praktikách

Eurokomisia chváli Slovensko pre pokrok v súdnictve či potláčania korupcie, podľa Mikulca sa skončila „éra našich ľudí“ - diskusné fórum čitateľov