Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

20. septembra 2023

Európska komisia navrhla predĺženie dočasnej ochrany pre ukrajinských utečencovEurópska komisia (EK) navrhla predĺženie dočasnej ochrany pre ukrajinských utečencov do 3. marca 2025. „Komisia zastáva názor, že dôvody na ...Zdieľať
bp_2152 676x451 20.9.2023 (SITA.sk) - Európska komisia (EK) navrhla predĺženie dočasnej ochrany pre ukrajinských utečencov do 3. marca 2025.


Komisia zastáva názor, že dôvody na dočasnú ochranu pretrvávajú a dočasná ochrana by sa preto mala predĺžiť ako nevyhnutná a primeraná reakcia na súčasnú nestabilnú situáciu," uviedla EK vo vyhlásení. Informuje o tom web Ukrajinská pravda.

Viac o téme: Vojna na UkrajineSmernicu o dočasnej ochrane Európska únia schválila, aby prijala milióny Ukrajincov, ktorí utiekli pred vojnou. Zatiaľ je smernica platná do marca 2024. Počet ukrajinských utečencov v zahraničí sa v prvej polovici tohto roka zvýšil o 300 až 500-tisíc.Zdroj: SITA.sk - Európska komisia navrhla predĺženie dočasnej ochrany pre ukrajinských utečencov © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Polícia obvinila muža z rozširovania detskej pornografie, len v mobile mal vyše tisíc fotografií
<< predchádzajúci článok
Tragédia v Čachticiach: Prokurátor navrhol pre strelca väzobné stíhanie