Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

22. júna 2021

Európska komisia poskytne Slovensku ďalšie milióny eur, časť pôjde aj na nákup potravinových balíkovEurópska komisia poskytne pre Slovensko, Estónsko a Švédsko celkovo takmer 253 miliónov eur. Umožnia to úpravy operačných programov Európskeho sociálneho fondu (ESF) a Fondu európskej pomoci pre ...Zdieľať
peniaze 676x451 22.6.2021 (Webnoviny.sk) - Európska komisia poskytne pre Slovensko, Estónsko a Švédsko celkovo takmer 253 miliónov eur. Umožnia to úpravy operačných programov Európskeho sociálneho fondu (ESF) a Fondu európskej pomoci pre najodkázanejšie osoby (FEAD) v rámci programu REACT-EU.

Milióny na potravinové balíky


Tieto zmeny a doplnenia operačných programov pomôžu dotknutým členským štátom a regiónom riešiť hospodárske a sociálne dôsledky pandémie koronavírusu a podporiť spravodlivú ekologickú a digitálnu obnovu.

Slovensko dostane do operačného programu FEAD ďalších 19 miliónov eur na poskytovanie potravinových balíkov približne 72-tisíc ľuďom v núdzi ročne do roku 2023. Informovala o tom Ingrid Ludviková z tlačového oddelenia Zastúpenia Európskej Komisie v SR.

Schválili aj slovenskú úpravu


Komisia schválila aj zmenu slovenskej schémy pomoci na podporu zamestnanosti s cieľom zachovať pracovné miesta a podporiť samostatne zárobkovo činné osoby (SZČO) v súvislosti s pandémiou koronavírusu. Komisia dospela k záveru, že úprava existujúcej slovenskej schémy je v súlade s dočasným rámcom štátnej pomoci.

Verejná podpora bude mať formu priamych grantov, mzdových dotácií a mzdovej podpory príjmu pre SZČO. Slovensko oznámilo 50 percentné zvýšenie rozpočtu z dvoch miliárd eur na tri miliardy eur. Komisia potvrdila, že upravená schéma je v súlade s podmienkami stanovenými v dočasnom rámci a že je naďalej potrebná, vhodná a primeraná na nápravu vážnej poruchy fungovania v hospodárstve členského štátu.


Zdroj: Webnoviny.sk - Európska komisia poskytne Slovensku ďalšie milióny eur, časť pôjde aj na nákup potravinových balíkov © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Na hraničnom priechode Čunovo – Rajka budú prebiehať intenzívne kontroly, upozorňuje polícia
<< predchádzajúci článok
Mestá žiadajú efektívnejšiu komunikáciu pri očkovacej kampani, chcú predísť tretej vlne pandémie

Európska komisia poskytne Slovensku ďalšie milióny eur, časť pôjde aj na nákup potravinových balíkov - diskusné fórum čitateľov