Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

04. mája 2021

Európska komisia schválila veľkú schému pomoci pre cestovný ruchEurópska komisia (EK) finálne schválila veľkú schému štátnej pomoci pre subjekty v cestovnom ruchu, na ktorú by malo byť vyčlenených zo ...Zdieľať
gettyimages 508499180 676x451 4.5.2021 (Webnoviny.sk) - Európska komisia (EK) finálne schválila veľkú schému štátnej pomoci pre subjekty v cestovnom ruchu, na ktorú by malo byť vyčlenených zo štátneho rozpočtu ďalších 37 miliónov eur. Informovala o tom dnes prostredníctvom sociálnych sietí štátna tajomníčka ministerstva dopravy Katarína Bruncková.


V praxi to podľa nej znamená, že aj takto bude môcť rezort dopravy pomôcť podnikom, ktoré v predchádzajúcej výzve de minimis s maximálnou pomocou do 200-tisíc eur nemohli odškodniť, aby mohli lepšie znášať následky pandémie koronavírusu.

Ministerstvo dopravy podľa Kataríny Brunckovej očakáva, že po formálnom schválení vládou už bude môcť budúci týždeň predstaviť detaily pripravovanej výzvy pre väčšie firmy, ktoré pôsobia v domácom cestovnom ruchu vrátane gastrosektoru. Podobne rezort ešte bude musieť dostať k dispozícii financie zo strany ministerstva financií.


Zdroj: Webnoviny.sk - Európska komisia schválila veľkú schému pomoci pre cestovný ruch © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
KĽDR varovala obyvateľov pred dlhým bojom s koronavírusom, štátny denník spochybnil vakcíny
<< predchádzajúci článok
Budúci rok sa na Slovensku zavedie trvalý kurzarbeit, návrh podporili všetci prítomní poslanci

Európska komisia schválila veľkú schému pomoci pre cestovný ruch - diskusné fórum čitateľov