Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

25. januára 2022

Európska únia poskytne Ukrajine nový balík finančnej pomoci a pridelí jej ďalších 120 miliónov eurEurópska únia a európske finančné inštitúcie od roku 2014 pridelili Ukrajine viac ako 17 miliárd eur v podobe grantov a pôžičiek. V pondelňajšom vyhlásení to uviedla predsedníčka Európskej ...Zdieľať
gettyimages 497631536 676x451 25.1.2022 (Webnoviny.sk) - Európska únia a európske finančné inštitúcie od roku 2014 pridelili Ukrajine viac ako 17 miliárd eur v podobe grantov a pôžičiek.


V pondelňajšom vyhlásení to uviedla predsedníčka Európskej komisie Ursula von der Leyenová.

Nový balík finančnej pomoci


Nemecká politička uviedla, že podpora Ukrajiny zo strany EÚ by mohla naďalej pokračovať, a to v bezprostrednom aj strednodobom horizonte. Zároveň informovala o novom balíku finančnej pomoci.

Ten tvorí núdzová makrofinančná pomoc vo výške 1,2 miliardy eur, ktorá pomôže Ukrajine riešiť jej finančné potreby v dôsledku konfliktu vo východnej časti krajiny.

Komisia taktiež tento rok takmer zdvojnásobí svoju bilaterálnu pomoc Ukrajine vo forme grantov a pridelí jej ďalších 120 miliónov eur.

Investície za miliardy eur


Okrem toho chce únia napredovať v investičnom pláne pre Ukrajinu, ktorého cieľom je získať v investíciách viac ako šesť miliárd eur.

„Ukrajina je slobodná a suverénna krajina. Robí vlastné rozhodnutia. EÚ bude naďalej stáť na jej strane,“ skonštatovala Von der Leyenová.


Zdroj: Webnoviny.sk - Európska únia poskytne Ukrajine nový balík finančnej pomoci a pridelí jej ďalších 120 miliónov eur © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Čierny pasažier z Johannesburgu prežil 11-hodinový let v mrazivých teplotách, ukrýval sa v priestore nad predným kolesom
<< predchádzajúci článok
Zaočkovaní ľudia prichádzajúci do Británie sa už nebudú musieť testovať na koronavírus