Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

29. júna 2020

Európska únia predĺžila sankcie proti Rusku, nedodržiava záväzky z mierovej dohodyEurópska únia v pondelok predĺžila ekonomické sankcie proti Rusku o šesť mesiacov. Dôvodom je nedodržiavanie záväzkov vyplývajúcich z mierovej ...Zdieľať
29.6.2020 (Webnoviny.sk) - Európska únia v pondelok predĺžila ekonomické sankcie proti Rusku o šesť mesiacov. Dôvodom je nedodržiavanie záväzkov vyplývajúcich z mierovej dohody.


Terčom reštriktívnych opatrení je finančný, energetický a obranný sektor, ako aj tovary, ktoré môžu byť použité na civilné aj vojenské účely. Tieto opatrenia sú súčasťou sankcií uvalených na Rusko po anexii ukrajinského Krymu v roku 2014. Naviazané sú na dodržiavanie mierovej dohody z Minsku z roku 2015.

Vzhľadom na to, že dohoda nebola stále plne implementovaná, prijali lídri EÚ politické rozhodnutie predĺžiť ekonomické sankcie proti Rusku,” uviedla Európska rada v stanovisku. Sankcie tak budú platiť najmenej do 31. januára.


Zdroj: Webnoviny.sk - Európska únia predĺžila sankcie proti Rusku, nedodržiava záväzky z mierovej dohody © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Starostkou Paríža ostáva Hidalgová a Macronova strana neuspela, komunálne voľby ovládli Zelení
<< predchádzajúci článok
Slovenské súdnictvo má prvýkrát dôstojnú hlavu, mimovládka TIS reaguje na zvolenie Mazáka

Európska únia predĺžila sankcie proti Rusku, nedodržiava záväzky z mierovej dohody - diskusné fórum čitateľov