Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

24. júna 2024

Európska únia rozšírila pre Rusko zákaz letov ponad svoje územieEurópska únia v rámci nového balíka sankcií prijatého v pondelok uvalila aj ďalšie obmedzenia pre Rusko týkajúce sa letov ponad územie ...Zdieľať
gettyimages 1253545390 676x417 24.6.2024 (SITA.sk) - Európska únia v rámci nového balíka sankcií prijatého v pondelok uvalila aj ďalšie obmedzenia pre Rusko týkajúce sa letov ponad územie Únie. Ako referuje web Rady EÚ, nové sankcie zakazujú pristávanie na území EÚ, vzlietania z neho a preletu nad ním.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine


"Vzťahuje sa tiež na akékoľvek lietadlo používané na nepravidelný let a v prípade, že ruská fyzická alebo právnická osoba, subjekt alebo orgán môže účinne určiť miesto alebo čas jeho vzletu alebo pristátia, aby sa dostal napríklad do dovolenkovej destinácie alebo na obchodné stretnutie," uvádza sa vo vyhlásení Rady.

Okrem toho musia prevádzkovatelia poskytnúť všetky informácie požadované príslušnými vnútroštátnymi orgánmi členských štátov o nepravidelných letoch vrátane vlastníctva lietadla a prípadne cestujúcich.Zdroj: SITA.sk - Európska únia rozšírila pre Rusko zákaz letov ponad svoje územie © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Požiar v Južnej Kórei zabil 22 ľudí a osem zranil, spôsobil ho výbuch lítiových batérií v továrni (video)
<< predchádzajúci článok
Netanjahu: Intenzívna fáza vojny proti Hamasu je u konca, operácia v Gaze však bude pokračovať