Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

18. februára 2020

Európska únia rozšírila zoznam nespolupracujúcich daňových rajov, pridala k nim Panamu aj SeychelyEurópska únia pridala štyri krajiny na zoznam nespolupracujúcich daňových rajov. Ministri financií EÚ sa rozhodli na zoznam jurisdikcií, ktoré nezrealizovali nutné daňové ...Zdieľať
gettyimages 608481730 676x380 18.2.2020 (Webnoviny.sk) - Európska únia pridala štyri krajiny na zoznam nespolupracujúcich daňových rajov. Ministri financií EÚ sa rozhodli na zoznam jurisdikcií, ktoré nezrealizovali nutné daňové reformy, zaradiť Kajmanské ostrovy, Palau, Panamu a Seychelské ostrovy.


Európska únia totiž vytvorila systém sankcií voči tým, ktorí sa podľa nej dopúšťajú neférového poskytovania schém na vyhýbanie sa daniam.

"Zoznam nespolupracujúcich daňových jurisdikcií pomáha reálnemu zlepšovaniu globálnej daňovej transparentnosti," povedal eurokomisár pre hospodárstvo Paolo Gentiloni.

"Naši občania očakávajú, že najbohatší jednotlivci a korporácie budú platiť férový podiel daní a každá jurisdikcia, ktorá im umožňuje, aby sa tomu vyhýbali, musí čeliť následkom," dodal eurokomisár.

Na zozname nespolupracujúcich jurisdikcií už doteraz bolo osem krajín, a to Americká Samoa, Fidži, Guam, Samoa, Omán, Trinidad a Tobago, Vanuatu a Americké Panenské ostrovy.


Zdroj: Webnoviny.sk - Európska únia rozšírila zoznam nespolupracujúcich daňových rajov, pridala k nim Panamu aj Seychely © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Prezidentka Čaputová prijala v paláci hlavnú európsku prokurátorku Kövesi
<< predchádzajúci článok
Poslanci z koalície PS/Spolu tortou pri rečníckom pulte zablokovali mimoriadnu schôdzu (video)

Európska únia rozšírila zoznam nespolupracujúcich daňových rajov, pridala k nim Panamu aj Seychely - diskusné fórum čitateľov