Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

25. septembra 2020

Európske krajiny zavádzajú drastické opatrenia proti COVID-19, ale menový fond to vidí pozitívneEurópska únia vo štvrtok skonštatovala, že v niektorých členských štátoch, ktoré zavádzajú drastické opatrenia proti šíreniu koronavírusu, je ...Zdieľať
france_virus_outbreak_53328 33981933c4d84a67a868b7aba13eca37 min 676x499 25.9.2020 (Webnoviny.sk) - Európska únia vo štvrtok skonštatovala, že v niektorých členských štátoch, ktoré zavádzajú drastické opatrenia proti šíreniu koronavírusu, je momentálne situácia horšia ako v marci.

Rekordy vo Francúzsku


Deň po nariadení prísnejších opatrení týkajúcich sa testovania zaznamenali vo Francúzsku rekordný denný počet infikovaných - vyše 16-tisíc prípadov.

Grécky premiér Kyriakos Mitsotakis zasa varoval, že v Aténach bude možno potrebné opätovné zavedenie obmedzenia pohybu obyvateľstva, pokiaľ nebude verejnosť schopná pomôcť pri znižovaní nových prípadov rešpektovaním dištančných opatrení a nosením tvárových masiek.

Izrael, ktorý minulý týždeň zatvoril školy a zaviedol početné obmedzenia na pracoviskách a pri voľnočasových aktivitách, v rámci druhého celonárodného "lockdownu" vo štvrtok ešte viac sprísnil svoje pravidlá.

Hospodársky výhľad je priaznivejší


Väčšina pracovísk a obchodov bude uzatvorená, pričom modlitebné stretnutia a demonštrácie budú prísne regulované.

Tvrdé opatrenia zavedené počas skoršej fázy pandémie koronavírusu, ktorý dosiaľ potvrdili u viac ako 30 miliónov ľudí a spôsobil smrť takmer milióna osôb, ochromili podniky a nasmerovali svetovú ekonomiku do recesie.

Medzinárodný menový fond však vo štvrtok uviedol, že hospodársky výhľad je v súčasnosti priaznivejší ako v júni. Hovorca Gerry Rice naznačil, že niektoré časti globálnej ekonomiky "začínajú otáčať hlavami", no dodal, že výhľadovo to vyzerá "veľmi náročne".Zdroj: Webnoviny.sk - Európske krajiny zavádzajú drastické opatrenia proti COVID-19, ale menový fond to vidí pozitívne © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
BMW spadlo na Čertovici do 30 metrov hlbokej rokliny, 20-ročný spolujazdec neprežil (foto)
<< predchádzajúci článok
Žena s koronavírusom dostala za porušenie karantény tri roky väzenia

Európske krajiny zavádzajú drastické opatrenia proti COVID-19, ale menový fond to vidí pozitívne - diskusné fórum čitateľov